Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A pirospaprikat lehet valami...

A pirospaprikat lehet valami massal helyettesiteni? Pl. paprika kremmel, vagy suritett paradicsom kremmel?

Figyelt kérdés

szeretnek paprikas krumplit kesziteni,mert a ferjem nagyon szereti,van piros paprikam tobb fele is,de semmi szint nem ad az eteleknek,demmi izt,meg keseru is sokszor,nagyon fura,es ezert nem szeretnem hasznalni. Nemetorszagban elunk jelenleg,es egyszeruen nem talalok errefele tokeletes pirospaprikat.

Koszi a valaszokat


2017. jan. 4. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az UK-ban az aldist hasznaljuk. Szine annak sincsen, jes mi is piros arannyal turbozzuk, ha tudunk venni a lengyeleknel. A paradicsomot nem ajanlom, mert az nagyon lecsos izt ad neki. A kulfoldi paprika szoszokat sem eroltetnem, bar nem tudom, hogy nemetorszagban mi van, de azt tudom, hogy az edes chilli, meg a kinai szarok, azok szarok.
2017. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia

Rengeteg szoszom van,meg ilyen fixek is...sult csirke,bolognai,mexikoi,carbonara stb.

De ezeket en sem nagyon hasznalom,mert a ferjem nem szereti.

Hat ilyen pirosaranyam van nekem is,meg paorikakrem koncentratum,paradicsom koncentratum.

Kauflandban vett a ferjem egy viszonylag jo pirospaprikat,de hasznaltam a porkoltben a multkor,nagyon rossz volt . Semmi iz,sem allag,semmi szin,,,borzaszto volt. A gulyasrol ne is beszelve...mondtam is ferjemnek na ha ezt a fajta gulyast latna egy hozzam hasonlo magyar,elsirna magat. :)

Szoval szerinted mit hasznaljak?

2017. jan. 4. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Edekában kapható pirospaprika nem rosszabb, mint a Magyarországon kapható bolti.

Ha csak a színnel van bajod, akkor tegyél bele Piros Aranyat, az ízén azonban nem segítigazán.


Az interneten lehet kapni (német oldalakon) eredeti magyar paprikát, de aránylag drágán és nem jobb, mint az edekás (vagy a magyar bolti).


Én Magyarországról, háztól hozok annyit évente, amennyit elhasználok, ezt tudom neked is javasolni. Az egy évre elegendö mennyiség nem akkora csomag, hogy ne férne bele, és akkor olyan paprikád van itt, mint amit ott megszoktál.

2017. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A ferjemmel szoktunk az EDK ban vasarolni. Veszek majd.

Igen enis ezt szoktam csinalni,hoztam is otthonrol,de elfogyott.:(

Koszonom a valaszt

2017. jan. 4. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze. Bekebeli paprikascsirkenel kifejezetten irja is a recept. Nekem mondjuk egy ek pptol is eleg szep szine lesz de probald meg :))
2017. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
jófajta paprikás kolbásszal. évek óta nem használok pirospaprikát. ezzel meg egy kis paradicsommal mindennek jó a színe.
2017. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!