Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kedves szakácsok és tisztelt...

Kedves szakácsok és tisztelt háziasszonyok: Mi a leglényegesebb különbség a töltött paprika és a paradicsomos húsgombóc között?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, hogy mi az egyetlen különbség, nem is az, hogy mi a legegyértelműbb különbség, hanem az, hogy mi a leglényegesebb különbség. M az, ami tényleg különbözővé teszi ezt a két ételt?

2015. okt. 26. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk például az, hogy a töltött paprikát paradicsomszósz nélkül csináljuk. Sokkal jobb.
2015. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A töltött paprika valójában nem egyetlen étel, hanem egy ételcsoport: paprika, ami töltve van valamivel - ez a körözöttől a tofus vegán töltelékig bármi lehet.:-) Az tény, hogy a hagyományos darálthúsos változatot legtöbbször paradicsommártással tálalják, de ez egyáltalán nem törvényszerű, láttam már vörösboros, kapros stb mártással is.

A paradicsomos húsgombóc viszont az, ami a neve.:-)

2015. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Már régóta főzök és bevallom nálam a különbség az csupán annyi, hogy a töltött paprikánál a húsgombócot a paprikába töltöm...a paradicsomos húsgombócot meg ugyanúgy készítem annyi különbséggel, hogy nem töltöm bele paprikába. De lényegében ez a két étel ezt az egy dolgot leszámítva ugyanaz. Lehet nem így van és két teljesen külön étel de én így csinálom :)
2015. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
A munkahelyemen a töltött paprika mindig egy darab paprikába töltöttből, és egy darab pucér gombócból állt. A paradicsomos húsgombóc ugyan ez volt, csak két meztelen gombóccal.
2015. okt. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
A töltött paprikában van rizs, a paradicsomos húsgombócban nincsen, helyette valamennyi kenyérmorzsát tesznek bele.
2015. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Ja, meg a húsgombócokat elősütik olajban és kérgesen teszik a szószba így főzik, az elősütéstől más ízű lesz.
2015. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rizst teszek bele (sose hallottam még erről a kenyérmorzsás változatról), és megfőzöm a paradicsommártásban.:-)
2015. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A németeknél szokás a húsgombócokat, fasírtot rizs, illetve áztatott zsemle helyett prézlivel készíteni.
2015. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Szubjektív: Töltött paprika: paprikába töltött rizses darálthús, főtt kockakrumpli, par. szósz.

Paradicsomos gombóc: húsgombócok paradicsomszósszal.

A gombóc fűszerei nálam: borókabogyó, borsikafű, kakukkfű (ezek közül 2 is ok, hasonló karakterű fűszerek), ezektől lesz illatos, finom, fűszeres.

Egyébként nagyjából hasonló az ízvilág. Az első gazdagabb.

2015. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én paradicsomos húsgombóc és töltött paprika esetében is a húsos paradicsomos változatra gondoltam. Eszembe sem jutott, hogy nem csak darált hússal tölthető a paprika. Pedig miért is ne lehetne tölteni mással?

A paradicsomszósz nélküli töltött paprika vajon mivel készülhet? Ez is új nekem.

Az olajban sütött húsgombócot nem fasírtnak hívják?


Én arra gondoltam legfőbb különbségként, hogy a paradicsomos húsgombóc esetében a húst megfőzöm vízben és utólag teszem hozzá a szószt. A töltött paprika estében a húst a paradicsomlében főzöm meg és ha nem töltöm a húst bele a paprikába, akkor is teszek ízesítésnek bele zöldpaprikát. Ez a pici eltérés jelentősen különböző ízélményt képes nyújtani.


Nagyon sokszor keverték össze már össze ezt a két ételt és emiatt én többször kerültem már kellemetlen helyzetbe. Azóta ez a vesszőparipám lett.

2015. okt. 30. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!