Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogy szoktátok készíteni a...

Ti hogy szoktátok készíteni a lecsót?! Miket tesztek bele?!

Figyelt kérdés

Ahány ház, annyi féle lecsó van, mindenki mást tesz bele! Ti hogyan kêszítitek? Bográcsban/fazékban/serpenyoben?! Virslivel, szalonnával,kolbásszal, esetleg hússal?! Tesztek bele tokot vagy patiszont vagy cukkínit, esetleg gombát is?!

Sziktatok tojást utni rá?! Tarhonyát / rizst / galuskát voztok bele vagy hozzá?! Kenyérrel vagy sult krumplival tálaljâtok?! Hallottam már tejfolosen is, ti próbáltátok már úgy!?! Nagyon kíváncsi vagyok! Koszonom szépen a válaszokat!! :))



2016. aug. 30. 12:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Amiket leírtál, mindegyik módon csináltam már, kivéve tejfölösen. De mivel a rácponty is lecsós és tejfölös egyben, el tudom képzelni, hogy finom lehet úgy is.
2016. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk az " igazi " lecsó tojásos és virslis. Ha nincs elég tojásom akkor tejföllel pótolom és finom. Akkor is tejfölözöm, ha nagyon erősre sikerül.
2016. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 aperitif ***** válasza:
100%

Sokféleképpen készítettem már, de a kedvencem a tojásos lecsó. Apróra vágott füstölt szalonnát kisütök, egészen pörccé, erre jön a szálasra vágott hagyma, a karikára vágott füstölt kolbász, kis pirospaprika, aztán a meghámozott paradicsom. Ezt egy picit beforralom, közben felszeletelem a paprikát (szeretem, ha színes, zöld és piros egyaránt van közte), végül elhabart tojást teszek bele, és "recegősre" sütöm. Ezt a fajtát kenyérrel szoktam enni, mert a tojás felszívja a szaftot. Ha nem teszek bele tojást, akkor tarhonyát főzök mellé.

Szoktam padlizsánnal és/vagy cukkinival is készíteni, ez olyan békés átmenet a magyaros lecsó és a ratatouille között. Néha csinálok sült lecsót is, akkor serpenyőben, és előbb a paprikát sütöm meg, legvégül teszem bele a paradicsomot, és nem főzöm szét. Egész más az íze, mint a főtt lecsónak.

Sült krumplival a lecsós szeletet, azaz magyaros sertésbordát szoktam tálalni, de az nálam inkább téli kaja, az eltett lecsóból szeretem, nem a frissből.

2016. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Ha a zöldben írottakat kijelentőmódra átfogalmazod, akkor már ott is az én válaszom.

Francia és török lecsót is készítettem már. És olyant is, amire azt mondanák, hogy ez nem lecsó (grillezett paradicsom, grillezett kaliforniai paprika, grillezett fokhagyma, ecetben "gyengített", de abból kiáztatott hagymakarikák, só, olíva, korianderlevél.

2016. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Serpenyőben, tojással. Hús, galuska nincs benne nálunk.
2016. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kedves elso! Tejfollel en sem próbaltam meg, de nagyon szeretem a tejfolos ételeket, paprikásokat is pl. a harcsapaprikást , úgyhogy szerintem is finom lehet. Rácpontyot semvettem még, de majdmeg szeretném kóstolni, szerintem ízlene:)) Koszi a vàlaszt!
2016. aug. 30. 13:46
 7/25 A kérdező kommentje:
Kedves második! Én is tojásosan-virslisen szeretem, úgyhogy akkor megkóstolom majd tejfollel is:))
2016. aug. 30. 13:47
 8/25 A kérdező kommentje:
Kedves Harmadik! Nagyon kodzonom a segítséget, nagyon jó otleteket adtál! Orulok, hogy ilyen sok jóindulatú,segítokész és kedves ember is van ezen az oldalon! :))
2016. aug. 30. 13:50
 9/25 A kérdező kommentje:
Kedves Negyedik! Te akkor màr igazán profi vagy a lecsófozésben!:)) Megkèrdezhetem, hogy melyik a kedvenced?! :))
2016. aug. 30. 13:53
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves Otodik! A lecsó úgy is isteni! Koszi a választ!
2016. aug. 30. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!