Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rendes chef (séf) nagy...

A rendes chef (séf) nagy késeken, miért van általában luk a tetejükön?

Figyelt kérdés
a nagy daraboló/vágó késekre gondolok, a kéz/test fele néző felükön (nem az élénél) 3-5 db luk található méterttől függően. ezeknek mi a célja/funkciója?

2017. jan. 11. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a funkciójuk, hogy a felszelelt darabok ne tapadjanak oda a késhez.
2017. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Linkelj már be légyszíves egy pár ilyet!


Csak mert nem általánosságban nincs ilyen, de konkrétan úgy egyáltalán nem létezik ilyen.


Lehet olyan kés, amin van lyuk, csak az vagy speciális (pl sajt) kés, ami arra van tervezve, hogy nagy felületű, tapadós anyagok ne tapadjanak fel a kés felületére.

Ilyenkor nem séf késnek hívjuk, hanem nevén nevezzük a dolgot, pl sajtkés.


De lehet olyan is, hogy ha túl széles a penge, akkor egyszerűen az anyag könnyítése, és az anyag költségek miatt tesznek rá lyukakat.

Ezeket a zs kategóriás vasdarabokat meg a komolytalanságuk miatt nem lehet séfkésnek nevezni, mert ezzel a séfkéseket is, meg a séfeket is, meg úgy egyáltalán a késeket is megsértjük.


Hogy a 2 közül melyikre gondolsz, talán képről eldönthető, ezért kértem, hogy ha "általában " ilyeneket látsz, akkor egy 5-6 db-ot linkelj már be.

2017. jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
reklámban láttam régebben, ilyen teleshopos vásárlós időzónában, de azért ne kérd már ki magadnak, hogy hogyan hívom azt amiről azt sem tudom mi-hogyan hívják-miért olyan-mire használják, azért hívom chef késnek mert annak reklámozták. ha tudnám/dolgoznék vele, nem tennék fel kérdést.
2017. jan. 13. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Betudom a kései órának, hogy nem bírtad teljes egészében értelmezni a válaszom.


Nem kikértem magamnak, pláne nem miattad, csak tényeket közöltem.


Pont azért, mert láthatólag fogalmad sincs róla, hogy mi az, vagy hogy hívják.


Nehogy már még kikérd magadnak, hogy ha felteszel egy kérdést, és jön egy önzetlen válasz, ami az alapvető fogalmakat segít tisztába tenni, és valamiféle alap képet vagy helyzetet realizál, hogy tisztában legyél vele, be tudd kategorizálni,

és csak azért háborogjál itt, mert közben nem kezdtem el gügyögni hozzál, vagy mellékesen fényesre nyalni a segged.

De ne aggódj, többet biztos nem fog előfordulni.

2017. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A stílust kérem ki magamnak, rühellem az arrogáns lekezelő embereket. Ezek nálad lehet önzetlen válaszok; a szememben csak lenézés a tudatlanság miatt. Meg az unokádnak/gyerekednek/testvérednek gügyögjél, de gondolom ez is az önzetlen válaszaid közé tartozik. ÚGYHOGY , ha nem tudod normális stílusban megfogalmazni a mondandódat, inkább ne írj választ a kérdésemre, ugyanis ilyen stílusban nem fogadom el, és igen is van jogom kikérni magamnak, ha te már CSAK AZT IS kikéred magadnak, hogy hogyan hívok egy kést (vágóeszközt). Nem kell megsértődni, csak nem kéne lekezelően válaszolni, és nem szólnék vissza. Kellemes napot.
2017. jan. 13. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!