Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Moziban miért más ízű a kóla,...

Moziban miért más ízű a kóla, meg a popcorn?

Figyelt kérdés
Hiába, nem olyan pepsi, mint ami a boltban van. Ma is ittam, és egyáltalán nem olyan. Miért? Ismerösöm azt mondja felvizezik, és más lesz az íze. Meg a popcorn, se olyan. Azt mondják, ott sokat csinálnak egyszerre, Tényleg?
2010. máj. 5. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát ott tényleg sokat csinálnak egyszerre a popcornból...,hogyhogy nem láttad,mikor moziba jársz??A cola jobban izlik mint a bolti?
2010. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
a colát tényleg felvizezik, de nemcsak ott hanem plMcdonaldsba is. A popcorn meg azért jobb mert speciálisan olyan szerkezetbe készül amit arra találtak ki hogy kukoricát pattogtassanak benne, persze hogy nem olyan az íze mint a zacskós mikrós popcornnak. Ez pont olyan mithogy a rendes húslevesnek is más íze van, mint amit porból főöl 15 perc alatt.
2010. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Logikus... És jobban ízlik, igen, nincs annyira erős íze.
2010. máj. 5. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nah látod..,megválaszoltad a kérdésedet!
2010. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a kólán látod, hogy egy kóla, egy fehér valami, egy kóla, egy fehér valami részenként meg a pohárba abból a nyomóból. Na az azért van, mert ott töményebb kóla + bubis víz megy (nagyon lebutítva) és ezért más az íze.

a popcorn meg másmilyen rajta a sajtozás, és igen, direkt erre kitalált szerkentyűben csinálják

2010. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a kóla gépekben szirup van és ezért adnak hozzá vizet. Am én a rendes bolti kólából egyszerre megiszom két pohárnyit utána tele vagyok, ebből a gépi kólából meg többet is és mégsincs teltség érzetem. A popcorn meg a gépben készül sok sok adag és különféle izesítő prt adnak hozzá. Ez is speciális.
2010. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szirupból készül a cola+víz. A boltban nem ilyen. Sok kocsmában is tudsz gépi colát venni, az sem olyan, mint a bolti.

Popcorn, már elöttem leírták.

2010. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
És a mekis sült krumpli se olyan, mintha otthon csinálod. Miért? (költői kérdés volt, nem várok választ)
2010. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Azért, mert az agyad hozzáköti egy pozitív élményhez, nevezetesen a mozihoz,tehát más körülmények között nem azt az ízt érzed.
2011. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

A kóla azért más mert ún. kornelius rendszerrel adják. Külön megy bele a kólasűrítmény, másik adagolón a víz, és a gép keveri össze. Az arány (tehát az íz) a gép beállításától függ.


Üdv!

2011. ápr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!