Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti szoktatok kolbászos krumpli...

Ti szoktatok kolbászos krumplilevest csinálni? Ha igen, hogy? Rántással vagy habarással? Miket tesztek bele?

Figyelt kérdés

2017. febr. 19. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Anya szokott csinálni, de mióta elköltöztem otthonról, azóta nem is ettem. Azt tudom, hogy a kockára vágott kolbászt meg hagymát meg szokta pirítani, aztán felengedi vízzel. Ha jól emlékszem szokott bele leveszöldségeket (répa, petrezselyem) is tenni. Meg persze a kockára vágott krumplit. Tejföllel habarja, az biztos.

Lehet, valamelyik nap csinálok is:).

2017. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%
piros habarással kóbász,kumpli,viz,babér levé,so,bors,hugyma és XD, ennyi,óóóóóóóó
2017. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem rég csináltam meg ezt a levest nagyon finom..

[link]

2017. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Habarassal. Rantassal ecetes keszul.
2017. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen szoktam, nem is rántással, nem is habarással, hanem staubolással,(lisztleszórással) mint legtöbb zöldséges levest.Az biztos, hogy babérlevelet mindig teszek bele. Így van egy bizonyos sűrűsége is, színe is, ha valaki paprikásan akarja, (a kolbász is ad némi alapszínt )Nálunk a tejföl opcionális.

De van a másik módszer a "hamis gulyásos", amikor teljesen úgy készül, mint a gulyás, csak hús nélkül(kolbásszal ) Ebbe soha nem kerül tejföl, de csipetke, vagy tészta igen. Ez is nagyon finom.

2017. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tejes vagy tejfölös habarással készítem.
2017. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik válasz hasznos! Értékelés nélkül is!
2017. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!