Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zabpehelylisztből kenyér házilag?

Zabpehelylisztből kenyér házilag?

Figyelt kérdés
Zabpehelybol készíthető kenyér? Arra gondoltam, hogy a zablisztet összekeverem útifűmafhéjjal és vízzel és szilikonos kenyér formában megsutom. Így működhet?
2017. febr. 19. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebből kenyér nem lesz, csak valami bodag! A zabliszthez tegyél fehérlisztet vagy sikért és élesztőt.
2017. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, sütőporral akarod, mert sikér nélkül elég necces kelt tésztát készíteni... Csináltam már olyat, jó volt, mondjuk én nem drágítottam el útifűvel, kis cukkini és vöröshagymapor került bele. Nagyon finom, ha beleférne az életmódomba, gyakran enném.
2017. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van két tuti "kenyér" receptem.

Máshol ajánlottam már és megkaptam,hogy ez ugyan nem kenyér de nekem tökéletesen megfelel és szerintem nagyon jó,hogy ilyen dolgokkal lehet helyettesíteni még a kenyeret is.

Egyik (ebből én zsemlét szoktam csinálni)

4 db-hoz:

4 evőkanal lenmagliszt

4 evőkanal utifűmaghéj

2 tojás

2 tojásfehérje

10 evőkanal víz

Kb 3 csipet só

1 csipet eritrit

4 kávéskanál sütőpor

Mindent össze kell kutyulni,majd fel órát hagyni kell,h az utifű magába szívja a folyadékot,utána vízes kézzel lehet formázni,tetejét megkentem tojássargával es szórtam rá szezámmagot. Kb 40 percet sütöm 180 fokon.


A lenmaglisztben és annyira kevés a ch hogy nem is érdemes leírni,viszont nagyon sok rost van benne úgyhogy laktat. Egy zsemle kb 87 kcal és 10 fehérje


Másik (ez a legjobb szerintem)

30 dkg zabliszt

10 dkg búzasikér

5 dkg aprószemű zab

2 tk só

7 g istant élesztő

1 evőkanál olvasztott kókuszzsír

kb 4 dl langyos víz

Száraz alapanyagokat összekeverjük,utána jöhet a kókuszzsír és fél decinként hozzáadjuk a vizet.

1 órát hagyd pihenni meleg helyen,majd átgyúrod,cipót formázol,tetejére szórhatsz magvakat és 160 fokon kb 45 perc alatt készen van.


100 g kenyér (kb 2-3 vékony szelet) 210 kcal-t és 35 g ch-t tartalmaz.

2017. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!