Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás rántotta (csak fehérje)...

Diétás rántotta (csak fehérje), a sárgájábol esetleg valamit készíthetnék a családnak?

Figyelt kérdés
Nem szeretném kidobni. Sütibe , vagy amellé esetleg krém/sodó , esetleg étel/italba felhasználni, valaki tudna tippet adni? :)

2017. febr. 27. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Tedd bele a rántottádba, attól még nem fog hízlalni. Nem tudom, ki találta ki ezt a baromságot, hogy csak fehérjéből lehet rántottát enni. A sárgájában nagyon sok értékes anyag van.
2017. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fogyózom, a sárgájába 4x annyi kalória van mint a fehérjében, emiatt nem szeretném beletenni. Viszont kidobni sem akarom.
2017. febr. 27. 23:08
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
#1 nek teljesen igaza van
2017. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Én megeszem, remek a sárgája fogyáskor, amúgyis az az értékesebb, vétek kidobni (ételt eleve, de a tojássárgája nagy kincs). Persze kinek mi jön be. Fehérjétől felkopna az állam... Simán belefér a legfogyókúrásabb napomba is 8 sárgája, néha több (főleg, ha fehérje nélkül eszem). Nyilván nem mindig használom ezt ki, de befér.


Nos, én általában tortakrémbe teszem (nem muszáj tortába rakni, jégkrémnek is jó meg csak úgy is :)), egy fehérjével lazítva. Igaz, én nyersen eszem, mert úgy igazán krémes, de nyilván lehet krémet is főzni belőle.


Remek mikrós kevert sütik lesznek csak sárgájával, de sok egész tojás használó sütit sem ront el, ha kicsit több sárgája kerül bele (főleg, hogy egyes tojásokban eleve több a sárgája, mint másokban, mégsem zavarja az eredményt).


Simán meg is lehet sütni rántottának, különösen ízes.


Sárgaborsófasírtba szoktam még tenni, amit főtt sárgaborsóból készítek és nagyon elhígítaná az egész tojás. Vagy amikor valamibe kevés tojás kell, szerintem pedig a tojást nem lehet osztani, sokszor OK egy sárgája és kész.


Van, aki tojáslikőrt készít, az rengeteg tojássárgáját igényel.


A tojástej már extrább dolog, egyes körökben kedvelt ital, utána lehet nézni (a legkülönbözőbb zsírtartalommal, persze nagyon zsírszegény nem lehet, hisz a sárgája eleve zsíros).


S persze ott van a majonéz is.

2017. febr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak, eddig a tied volt a leghasznosabb komment. :)
2017. febr. 28. 00:49
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Azt mondja a barom "diétás rántotta" :D :D :D
2017. febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

A tojás sárgáját le tudod fagyasztani és szükség esetén (krémek, linzerfélék, stb) fel tudod használni.

Csak figyelj, hogy adagonként (2-5 db) fagyaszd le és írd rá, hogy hány van a csomagban.

2017. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha a kcal miatt nem eszed a sárgáját, eléggé buta vagy!


Vedd vissza a kcal-t a napi kenyér-féléknél, azokban úgysincs semmi vitamin, és akkor nyugodtan megeheted a sárgáját is!


Egyébként pedig pl.

- csurgatott tojásos levesbe tökéletes,

- vagy éppen húsok-zöldségek panírozásakor is közé keverheted a többi tojásnak...

2017. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Tedd bele a sárgáját a rántottádba és inkább kevesebb kenyeret egyél hozzá. Vagy egyáltalán. Egyél mellé inkább friss zöldséget.
2017. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Hány fehérjéből szoktad enni a rántottádat?
2017. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!