Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplileveshez milyen második...

Krumplileveshez milyen második illik?

Figyelt kérdés
Ma palacsinta volt hozzá, holnap valami mást szeretnék.

2017. márc. 15. 15:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Valami húsos.
2017. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Most épp tejfölös, de nagyapám anélkül készítette.
2017. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%
A Tiszántúlon kétféleképpen csinálják. Tejfölösen is (ez nem jellemző) és rántással is, zöldségekkel, kolbásszal. Nem árt tájékozódni, mielőtt sületlenségeket állítunk, ugyebár.
2017. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nálunk tejfölös a krumplileves és köszönöm az ötleteket! :)
2017. márc. 15. 16:39
 15/20 anonim ***** válasza:
8%

Ha ma, amikor fizetett ünnep van, és a kérdezőnél ebédre nem volt hús, akkor már holnapra sem fogja futni húsra.

Hiába is lenne logikus, tehát marad az, hogy valami olcsóbb, és laktató.

2017. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, elfelejtettem hagymát venni, úgyhogy ma meg holnap húsmentes kaja lesz :D
2017. márc. 15. 17:50
 17/20 anonim ***** válasza:

#8: Egy palacsintás nap után én bármit készítenék, valahogy nekem teljesen mindegy, előző nap mi volt.


Én kétféle krumplilevest ismerek, az egyik tejfölös, a másik nem. A tejfölös savanyú, azután maximum sós palacsintát ennék, a répás normál után volt nálunk is mindig palacsinta... Persze nyilván létezik még millió más krumplileves. Nem ártana tudni, milyen, mert némelyik második akkor kiesik.

Én sütit készítenék, de ha nagyon nem akarnék édeset, akkor töltött tojást vagy akár valami zöldségételt, de ez utóbbi lehet, hogy egyeseknek nem jön össze a krumplilevessel...

2017. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

"Ha ma, amikor fizetett ünnep van, és a kérdezőnél ebédre nem volt hús, akkor már holnapra sem fogja futni húsra. "


Hol van elöírva, hogy "fizetett ünnepen" feltétlen húst kell enni? Ez nem feltétlen pénz kérdése, nálunk csak vasárnap meg csütörtökön van húsos étel, pedig lenne rá pénz csak, nem szeretjük és nem is egészséges a sok hús fogyasztása.

2017. márc. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Nincs előírva, hogy kötelező húst enni. Csak mint egy esetleges okot írtam azoknak, akik semmi más lehetőséget nem tudnak elképzelni, csak hogy palacsintás nap után "kötelező" a hús.


Ma már sajnos egyáltalán nem ritkaság, hogy vannak, akiknek nemhogy hetente 2x, de jó, ha havonta 2x jut hús az asztalra. És azoknak is jól esik, ha magyarázkodás nélkül kapnak olyan ötleteket a "mit is főzzek???" kérdésre, ami számukra is hasznos.


Egyébként nálam is csak 2 nap/hét van hús.

Azt nem értem, miért kell rögtön neki esni a másiknak, ha az ő agya nem úgy forog, mint ahogyan azt elvárják.

2017. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és egyébként tegnap nálam rántott tök volt az ebéd petrezselymes krumplival, és egyáltalán nem hiányzott a hús, pedig előző nap sem volt, és ma sem lesz. Pedig (szerencsére) megtehetném.
2017. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!