Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet venni sima pizzalapo...

Hol lehet venni sima pizzalapot feltét nélkül vagy egy egyszerű receptet irtok hogy elkészítsem?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Spar
2017. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
CBA
2017. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Ha van 10 perced akkor inkább csináld meg magadnak, olcsóbb és sokkal finomabb. 25 g élesztőt elkeversz 150ml langyos vízben, hozzá két evőkanál olivaolaj, hozzá egy pici cukor. 250g lisztet elkeversz egy kevés sóval. Ha felfutott az élesztő beleöntöd és összedolgozod a sós liszttel, majd ha szép gömb tészta lett belőle letakarod konyharuhával és hagyod egy órát kelni. Utána kevés liszttel átdolgozod, kinyomkodod a levegőt, majd lehet kinyújtani, megpakolni és megsütni. Ez a mennyiség egy jó nagy, 35 cm átmérőjű pizzára jó. Bolti, fagyasztotthoz nem lehet hasonlítani. Régen én is sokszor vettem mirelitet, de párszor csináltam ezt a tésztát mert nagyon finom, most meg már annyira rutin mint összedobni egy rántottát.
2017. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bárhol lehet kapni friss pizzatésztát is, és elősütöttet is, amire csak rá kell tenni a feltétet, de tényleg jobban jársz, ha magad gyúrod, ahogy a hármas írja.

Ha keleszted, akkor rá kell szánni azt az egy órát, de vannak olyan receptek is, ahol csak összekeverik a lisztet a szárított élesztővel, meggyúrják, megpakolják, és már mehet is a sütőbe.

[link]

[link]

2017. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!