Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből az alapanyagokból torta?

Ezekből az alapanyagokból torta?

Figyelt kérdés

Valamiyen epres túrótortát szeretnék csinálni a vőlegényem családjának.

Ezeket vettem:


-2 nagyobb doboz eper

-900g natúr joghurt

-800g túró

-1 csomag vaníliapudin

-2 csomag zselatin

- 2csomag habfixáló (persze habtejszínt efelejtettem venni, de még betudom pótolni)


Őszintén sütni nem merek piskótát, de szomszédban az aranycsipóban elég szép kerek piskótákat árulnak, de az ízét nem ismerem, csak bízok a pékségben, a többi termékük is mindig friss, finom. Illetve a tescoban van egy elég finom piskóta, csak hát az nem olcsó és már így is rengeteget költöttem a kisérő italokra, nasikra. Persze ezen meg pont nem kellene spórolni.


Mi az, amit mindenképpen kell még vegyek? Illyetve tudtok valami jó, bevált receptet?


Kollegista vagyok így kb mindent vennem kell. Persze cukor/porcukor az van.


Mivel lehet megbolondítani a tortát? Citrom? Fahéj? Akármi?

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. ápr. 20. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Válassz ki ezek közül egyet, nézd meg, hogy mit kell még vásárolnod... ott lesz leírva az is, hogyan rakd össze.

2017. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Piskota helyett csinálhatsz mondjuk kekszes alapot.

Háztartási kekszet ledarálod vagy veszel daráltat (egy nagy tortához kb 300 g kell) ehhez teszel 150 g margarint és benyomkodod a tortaformába.

Hűtőbe teszed jó fél órára majd kiveszed és kiveszed a formából is.

A következő réteg lehetne rá maga az eper leturmixolva és összekeverve a már kihült valíliapudingal (ha minden igaz akkor ez jó feszes massza lesz,nem fog folyni...de akár tehetsz bele egy kis túrót is ha már vettél)

A végére pedig a habtejszínt (már ha veszel) felvered és rákened a tortára. 2 csomag habfixálóhoz 4 dl habtejszín kell.

Díszítésnek félbevágott epreket nyomhatsz a habra :)

2017. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

fél kg túrót átpaszírozzuk egy szűrőn, majd belekeverjük a citrom reszelt héját, és egy fél citrom levét, a vaníliás cukrot és a kristálycukrot.

Gépi habverővel felverjük a habtejszínt, amibe belekeverjük a zselatinfixet, ha kész, akkor összekeverjük a túróval, és az egész krémet a sütőformában lévő piskotára kenjük (nem baj, ha hozzáér a sütőforma oldalához).

Végezetül a lemosott, száraz, felszeletelt epret tetszés szerint a túrókrémre rakosgatjuk, és az expressz tortazselével lelocsoljuk, majd egy éjszakára a hűtőbe tesszük dermedni.

2017. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!