Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit süssek?

Milyen sütit süssek?

Figyelt kérdés
Valami könnyűt szeretnék, mint pl.: a muffin és olyan kéne amihez nem kell sok hozzávaló. Ötletek?

2017. ápr. 30. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én szerintem brownie-t fogok sütni, tojás, vaj, liszt, kakaó, csoki kell hozzá.
2017. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Kuglóf


Csupa csoki süti


Görhe

2017. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A muffinhoz hasonlóan könnyű, nem sok hozzávalós, csak tepsis süti a kakaós lepény.

HV: 25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 2,5 dl tej, 1 db tojás, 10 dkg puha vaj (esetleg egy deci olaj ) 1 cs. sütőpor, 2 púp.ek. keserű kakaópor.

A tojást a vajjal, cukorral jól elkeverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet, de közben adagoljuk a tejet is.Végül a kakaópor kerül bele.

Közepes, sütőpapíros tepsiben kb 35 percig sül, tűpróba szükséges.

Ez egy kakaós alaptészta, ami csak porcukrozva is finom, de félbe lehet vágni és valami pikáns lekvárral megkenni.

De, akárcsak a muffinba ebbe is mehet mazsola, vagy bármi, de kockára vágott sütésálló lekvárral megszórva is nagyon finom.

2017. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Liszt nélküli almás mákos,legjobb liszt nélküli süti. Lereszeled az almát, hozzáadod a mákot és némi cukrot és ezt összesütöd. Tádáááám,kész is
2017. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Béla211 ***** válasza:
Utolsó és semmi cukrot nem adsz hozzá?És utána szeletelhető nem esik szét? És mennyi mák kell mennyi almához? És mennyi ideig sütöd.
2017. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Egy újságban találtam egy igen jónak tűnő (még nem próbáltam ki ) bögrés grízes sütit.

Bögrés grízes pite.

HV:1 bögre gríz (2,5 dl ) 12 dkg 20 %-os tejföl, 1 bögre cukor, 3 tojás 1 bögre liszt, egy teáskanál sütőpor, 1 bögre lecsurgatott meggybefőtt.

Az elkészítés menete fontos.

Először a tejfölt keverjük össze a grízzel, és hagyjuk 1 órányit állni.A tojásokat keverjük ki a cukorral, és adjuk hozzá a tejfölös keveréket. Végül a sütőporral elkevert lisztet is adjuk hozzá.Ezután tegyük bele a meggyet is, ezzel is keverjük át. Sűrű tejfölszerű masszánk lesz.

Egy közepes tepsit vagy sütőtálat vajazzunk ki, és öntsük bele a masszát.Előmelegített sütőben kb 180 fokon kb 40-50 percig süssük.

A hétvégén ki akarom próbálni, remélem nem fogok csalódni benne, és más sem, aki kipróbálja.

Nem sok hozzávalóból áll, és nem bonyolult.

2017. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mákos süti receptje:

3-4 alma reszelve

200g mák

2 tk sütőpor

Citrom héja és pici leve

Én édesítőt tettem bele,de pár kanál cukor is jó,mert kell bele egy kis édes.

De nem,nem esik szét,lassan kell sütni 160-170fokon :)

2017. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!