Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen (könnyen elkészíthető)...

Milyen (könnyen elkészíthető) tejmentes, könnyen rágható ételeket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Elhúzódott a bölcsességfogam kiműtése. Nincs szájzáram, úgyhogy egyik oldalon tudok rágni, de olyan receptre lenne szükségem, aminek az elkészítéséhez nem kell tej, és ha rágni is kell valamennyire (nagyon keményet nem tudok azért), de szóval nem annyira aprószemcsés. (Olyan kéne, ami nem annyira ül be a fogakba.) Sok gyümölcsöt eszek, de most már szükségem lenne valami főtt ételre is, mit tudnátok ajánlani? Főzelék illetve leves receptek is érdekelnek, köszi előre is!

2017. máj. 25. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

- Vízzel is lehet (tej nélkül) palacsintát kavarni, sütni. Nem lesz ugyan annyira lágy, könnyű a tésztája, de ehető.

- Tojás sütve-főzbe, bárhogyan fincsi

- Darált húst fűszerekkel, födő alatt puhára párolod, rágni sem kell!

2017. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Májgombócleves, grízgombócleves, de gyakorlatilag sokféle zöldségkrémleves is szóba jöhet.Főzelékek kissé villával összetörve (nem kell okvetlenül turmixolni ) kevés frissen, puhára párolt (nem túlsütött )csirkemájjal.

Resztelt dara (nem tejes ) kis baracklekvárral, ha édeset szeretnél.

2017. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha tejes ételt akarsz készíteni egyszerűen helyettesítsd mandulatejjel vagy zabtejjel, tejszín esetén növényi tejszínnel.


De egyébként pl. puhára főzött gnocchi paradicsomszósszal, parmezánnal, cukkinikrémleves krumplival sűrítve

2017. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Zsemlemártás,paradicsom mártás,sárgarépa mártás,ezeket puhára főtt, apróra vágott csírkehússal tartalmassá teheted.
2017. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

És fogalmam sincs, valaki miért érezte viccesnek, hogy mindenkit lepontozzon, érthetetlen számomra. Felpontoztam mindenkit, hogy részben legalább kompenzálja az indokolatlan lepontozást. Még egyszer köszönöm!

2017. máj. 29. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Köszönöm a jóindulatodat a többiek nevében is.Valóban érthetetlen, hogy kiknek okoz örömet mindenki lepontozása.

ketten is nullára lettünk pontozva, egy arra utal, hogy 4-5 fős csoportok műve, mert egy ember nem tud senkit lenullázni.

A lepontozóknak talán még nem nőtt ki a bölcsességfoguk... :)De ami késik, nem múlik, lehet, hogy majd egyszer ők írnak ki kérdést foghúzás/műtét után.

Én most is együttérzek veled, mert sajnos már túl vagyok én is egy ilyen tortúrán.

üdv :)

2017. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!