Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Folyik a krém, mit tegyek?

Folyik a krém, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elnéztem a receptet, vajat kellett habtejszínnel felforrosítani, csak fele adag habtejszínnel másikat fel erbi és később a habtejszínes csokis vajas krémmel összekavarni ehelyett én összes gabtejszínt forrosítottam. Mit csináljak, nem vagyok túl tapasztalt konyhában, habfixáló+hűtő segíthet? Habfixálót hogy kell használni?
2017. jún. 4. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak bele teszed, és úgy vered fel, amíg habos lesz. Szerintem javítani fog a helyzeten. Ha hűtés után is nagyon folyik, akkor egy kis zselatint is hozzákeverhetsz, attól állni fog, mint a beton. Hűtés után lesz kemény, de ha úgy könnyebb vele dolgozni, akkor egy kicsit visszamelegíted.
2017. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De mielőtt felverem, várjam meg míg kihűl ugye?
2017. jún. 4. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Huts ki teljesen, akkor felverheto és nem fog folyni. Ez kB egy éjszakás hűtés. .. De tehetsz hozzá habfixalot is, vagy zselatint, az is megfogja és akkor nem kell annyit várni
2017. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon hideg legyen, és ,ha még biztosabbra akarsz menni, tegyél bele 1 hideg tojásfehérjét, és úgy verd fel az egészet. Szaporít is valamennyit, de nagyon jó kemény habot ad a habtejszínnel együtt.A tálat teheted jégkockával töltött másik edénybe, így gyorsabban lehűl.
2017. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már 1-2 óra hűtő után kezdett besűrűsödni eléggé, akkor kivettem és tettem bele habfixálót azzal felvertem és már keményebb is mint lennie kéne, de sebaj :d Köszönöm a gyors segítséget!
2017. jún. 4. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!