Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű és egészséges ételeke...

Egyszerű és egészséges ételeket keresek, főleg hüvelyesekből. Tudtok ilyeneket? Sajnos nekem a főzelékeknél kimerül a tudomány

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Levesek is vannak (odavagyok a zöldborsólevesért, amúgy abból is többféle van), de akár fasírtok is. Gyakran készítek sárgaborsófasírtot (gluténmentesen). Ami speciel sokak szerint pont nem egészséges senkinek, de az engem nem hat meg. Egyes csoportok eleve a hüvelyeseket kerülik. Én a zöldbabot és a zöldborsót maximálisan ártatlan és egészséges zöldségnek tartom s a többivel sincs bajom, van, akit ugye puffasztanak.


Van még egy étel, csak az a baj, hogy nem tudom a nevét, egy ételrendelős ételből fejlesztettük ki... Sok zöldborsó és karfiol van benne, némi sárgarépa, gyakorlatilag tojáspörkölttel keverve (rengeteg tojással, de aki nem eszik tojást, az bizonyára kihagyhatja, csak rengeteget esik a kalóriasűrűsége), tandori masala fűszerkeverékkel, ez utóbbi igen fontos. Mesés.


Zöldborsós nyersvegán ételem is van, egyszerűen sok zöldborsó kevés egyéb zöldséggel, szójaszósszal, darált lenmaggal és esetleg dióval megszórva. Mint zöldborsórajongó, igencsak kedvelem, csak extra zsenge borsó kell hozzá.

2017. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát, azok nem túl egészségesek ...


Nézd meg a zizikaladjai.com-ot, az ohshegloves.com-ot vagy deliciouslyella-t.


Millió ilyen receptet találsz náluk, melyek sokkal egészségesebbek, mint a szokványos felhasználási módok. És finomabbak is.


Valamint ajánlom a hummuszt és falafelt, mint egyszerű, kézenfekvő megoldásokat!

2017. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

na mondjuk az előzőnél nagyobb baromságot régen hallotam.

az egyik alapkajának kellene lennie a babnak, borsúnak lecsének és társainak.

Mivel nem eszek lisztet, én sokat eszek ezeből éés remekül érzem magam tőlük.

paradicsomos hagymás bab, ráútve egy tökörtojással, például az egyik kedvenc kajám.

2017. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

- Zöldbabot, zöldborsót akár pörköltnek, egy kis nokedlivel, vagy csipetkét bele.

- De ezeket lehet ugyanúgy rakottnak is, mint pl. a rakott káposztát.

- Valaki írta a fasírtot, annak is jó akármelyik.

- De pl. nagyon jók ezek az u.n. vegyes-levesbe is, ahol mindenféle zöldséget össze, tele vitaminnal.

- Ma pl. vegyes zöldségből készítettem a hamis vadas mártást, lehet azt is bármilyen zöldségből, nemcsak a répa-gyökér jó arra.

- hideg salátákba akár cukros-ecetes lében, akár majonézzel, vagy tartárral leöntve, hozzá egy kis főtt tojás + főtt hús, ha akarsz bele

2017. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! De nem azonos a 2-es hozzászólóval. Minden hasonlóság csak a véletlen műve! :))
2017. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, hogy írtátok a nokedlit. :) Nagy kedvenc a borsós nokedli. Úgy készül, mint a tojásos, csak borsót kell párolni hozzá.

Szintén zöldborsóból ettem már pürét, hús mellé isteni. Kicsit töményebb, mint a krumplipüré.

Babsalátát is lehet készíteni. Szerintem van fent recept a neten.

Ha valaki szereti a gesztenyepürét, akkor lehet készíteni "hamis" gesztenyepürét, paszírozott főtt babból, ugyanúgy ehető tejszínnel. Tudom, hogy furán hangzik, de ízre nem nagy a különbség.

Talán nem annyira egészséges, de a másik nagy kedvencem a csülkös bab családi változata, a pulykacombos bab. Ugyanúgy oda kell tenni főni a feldarabolt füstölt pulykacommbal a babot, mintha csülökkel tennénk (babérlevél stb), és a végén még sűrített paradicsommal szoktuk ízesíteni. Ez az az étel, amin elélnék.

2017. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Indiai kaják, pl dahl, curry


[link]

2017. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!