Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet használni a kotyogós...

Lehet használni a kotyogós kávéfőzőt kempingfőzőn?

Figyelt kérdés
Butános palackos főző. Tesz vele valami rosszat? Vagy csak főzőlapon lehet használni?

2017. jún. 25. 22:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért pontozták le az utolsót, de mindegy. Nekem is tapasztalat, hogy finomra őrölt kávénál csak magas lesz a nyomás, és szelepen jön a gőz, a kanál sem nagy segítség, a nyomás ugyanúgy összetömöríti a kávét. A sokáig főzéssel is lehetne vitatkozni. Ha sokáig főződ, több csersav oldódik ki, így meg nem szeretem.
2017. jún. 27. 12:22
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor szokott zaccos lenni, ha nem tömöm le a kanállal, mondjuk kávégépnél is le kell kicsit tömöríteni. Sokáig főzni szerintem is felesleges a kávét, bár jobban leégni sem fog. Akkor ég le, ha már leforrt az összes víz, addig meg van akkora hőkapacitása a víznek, hogy a kávénak ne legyen baja.


De kissé túltárgyaltuk a témát, bárki tudja használni a kotyogóst.

2017. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon is túltárgyaltuk :D
2017. jún. 29. 10:27
 14/14 anonim válasza:

Nagy láng contra kis láng:


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy addig nagy lángon kell főzni a kotyogóst, amíg nem kezd el kijönni belőle a lé. Ennek az az értelme, hogy minél kevesebb ideig legyen a kávépor víz nélkül a főzőben nagy hőnek kitéve, mert ilyenkor ég meg, és keserűvé válik. Ha megjelenik a folyadék, akkor már biztos, hogy nedves lett a kávépor, vagyis víz maximalizálja 100 fokra a hőmérsékletét, nem ég oda. Ilyenkor kell minimálisra venni a lángot, hogy minél lassabban főjön le, vagyis minél tovább érintkezzen a víz a kávéval.

Remélem segítettem.

2018. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!