Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A párommal jövőhéten leszünk...

A párommal jövőhéten leszünk 2 évesek. Milyen tortát süssek, ami viszonylag egyszerű de nagyon finom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még gyakorlott a sütésbe,de szeretnék valami finom tortát csinálni.Segítenétek?
2010. máj. 21. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Epres Túrótorta:


Hozzávalók(18cm-es tortaformához):

50dkg finom szemcséjű túró,50dkg eper,3 tojás,12dkg cukor,10 dkg liszt,2,5 dl tejszín,1 citrom,vaj a forma kikenéséhez


Keverjünk kb 10dkg cukrot a villával összetört túróhoz,keverjük hozzá a lisztet,a 3 egész tojást,és a citrom reszelt héját.Mossuk meg az epret,és kb 15 dkg-t vágjunk félbe,keverjük óvatosan a túróhoz.Vajazzuk ki és szórjunk meg liszttel egy 18 cm-es kapcsos tortaformát,öntsük bele a túrókrémet. 160 fokra előmelegített sütőben süssük kb. 45 percig( a teteje barnuljon kicsit meg,és emelkedjen fel).

A maradék epret turmixoljuk össze a tejszínnel,és ízlés szerinti mennyiségű cukorral,és ezt az öntetet adjuk a torta mellé.


Nem vagyok egy konyhatündér,de most csináltam én is ezt az évfordulónkra,tök könnyű volt,és nagyon fincsi!! Remélem segítettem! :)

M.

2010. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"joghurttorta"

enél egyszerűbbet még nem láttam,csináltam,valaki ide linkelte be nemrég



deci tejbe öntesz csomag zselatint,megmelegited,hagyod langyosrahűlni,fél liter joghurtba keversz 3 kanál porcuukrot,joghurt izéhez passzoló gyümölcsöt (eperrel csináltam),Formába öntöd,hűtőbe teszed,félóra mulva ln már ki tudtam boritani tálcára.Gyümölccsel,teljszinhabbal diszited,vagy amivel tetszik

olcso,egyszerű,nagyonhamar megvan,elrontani se tudod

(párom jegyzi meg az ilyen félórás de nagyonfinom kajáimnál viccesen,hogy ha másért nem,hát ezért "megtart":D)

2010. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem tejszínes citromtortát, egyszerű és finom.

[link]

2010. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon finom túrótorta: [link]
2010. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!