Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tejfölt használsz...

Milyen tejfölt használsz inkább,12%-osat vagy 20%-osat (esetleg még ennél is magasabb zsírtartalmút)?

Figyelt kérdés

Esetleg vannak ételek, amikhez csakis az egyiket, vagy másikat használod?

A párom nem nagyon érti, miért kell kétféle tejfölt venni sokszor, az anyukája mindent azzal főz, ami épp akciós, mindegy a zsírtartalma. Nekem megvannak, melyik ételbe milyen zsírtartalmú tejfölt szeretek használni, kiváncsi vagyok, másnál is vannak-e ilyenek, vagy tényleg csak az én "dilim" :)

Előre is köszi :)


2017. júl. 18. 10:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Csak 20%-os tejfölt használok.
2017. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi mindig 20%-osat veszünk, én szeretem, ha a tejföl nem száraz, lehet kenni pl. rakott krumplit csak ezzel tudom elképzelni, az alacosny zsírtartalmút alig lehet a tetejére kenni és sülés közben sem olvad el szépen és nem járja át az egész kaját, száraz marad utána az étel.
2017. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is mgvan, melyik ételbe milyet szeretek tenni.

Lángosra, tartárhoz jobb a 12es. Meg tökfőzelékbe. Én kurmplipürét tejföllel csinálom, abba minnél zsírosabbat teszek. Legtöbb főzelékbe is a zsírost preferálom. Csirkepaprikásba is zsíros.

2017. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Alapból én is előnyben részesítem a 20%-os tejfölt, de pl. egy tejfölös-majonézes salátában könnyebb összedolgozni az alapanyagokat a lazább állagú tejföllel, meg jól áll a kicsit savanykásabb íz a salátában.

A rakott krumpli nekem is zsírosabbal az igazi.

2017. júl. 18. 10:51
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekem csak a 20%-os tejföl a tejföl. A 12%-osnak nincs igazi tejföl íze.

Ha valami könnyebbre vágyom inkább kefírt használok. Pl.Gyümölcslevesbe, salátába.

2017. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Én is kétfélét használok, ételtől függően.Megjegyzem, hogy a zsírosabb tejföl sokkal ízletesebb, mivel a zsír az ízvivő anyag- mellesleg szakmabeli vagyok-így talán meg is tudom ítélni, hogy mi érdemli meg a zsírdúsabb tejfölt.

Nemrég jelent meg az Alföldi Tejnek 200 gr-os 25 %-os tejföle, ami a legkényesebb igényt is kielégíti, persze elég borsos áron.

2017. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó! 25 %os tejföl már régen kapható a Sparban. Premium termékcsalád.

[link]


220 ft körül láttam legutóbb.

2017. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én a Tescoban is láttam már sajátmárkás Finestből 25-öset, persze lehet, hogy az Alföldi gyártja amúgy, nem lennék meglepve :)

Nekem talán az már picit túlzás, de nyilván sokan vannak, akiknek a zsírosabb jobban ízlik, ők biztos örülnek, hogy ilyen is kapható a boltokban :)

2017. júl. 18. 11:31
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Csak a magasabb zsirtartalmu cuccokat veszem mindenbol. Nem veszek soha ilyen light meg dietas cuccokat es megsem vagyok kover. Multkor olvastam egy kutatasrol, amiben megallapitottak, hogy aki az alacsonyabb zsirtartalmuakat fogyasztja inkabb, nagyobb esellyel lesz mellrakos. Ez csak megerositett a szokasomban meg jobban. Ezek az ilyen olyan csokkentett dolgok nem is olyan izuek. Nemelyik tejfol olyan, mintha vizes lisztet ennek kb. Szoval en itthon csak a 20%-osat hasznalom.
2017. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Igen, lehetséges. :)

Ha jól tudom, az Alföldi tej gyártja az Aldis tejtermékeket.

A Sparos tejtermékeket a Tolnatej gyártja.

2017. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!