Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Saját márkás üzletlánc naprafo...

Saját márkás üzletlánc napraforgóolaja. (? )

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, mert jelenleg spórolnom kell. Olcsóbb kategóriás étolaj. Sültkrumplit sütöttem a friss olajban, de én krumplit akartam enni, nem szotyit.:) Rettenetes íze van tőle. Nektek is van ilyen tapasztalatok? ... és még keserű is. Tanulópénznek jó volt, de miért engednek ilyet forgalomba egyáltalán?

2017. aug. 28. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha spórolnod kell, vegyél inkább egy saját márkás olívaolajat! Abból 1 evőkanálnyiba forgasd bele a krumplit és süsd meg tepsiben!


A végeredmény finom, egészségesebb is, és nem kell az eleve finomított napraforgóolajat enned, ami nem egészséges.


Csak egy tipp, hátha segít.

2017. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nézd meg jobban a cimkéjét, mert lehet, hoyg hidegen sajtolt - és salátákhoz való - olaj volt.


Emellett nem hiszem, hogy akkor sz olajfogyasztásod, hogy az a kis árkülölönbség jelentene komoly problémát a havi kiadásaidban.


Ha spórolni akarsz, akkor olyasmiböl, amiböl kevés kell , jobb megvenni a normál minöséget, és ott spórolni a saját márkával, ahol több fogy ÉS az íze is jó.


Emellett érdemes a szezonélelmiszerekre helyezni a hangsúlyt, mert ott igen nagy megtakarítást el tudsz érni.

2017. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ugye nem hidegen sajtolt olaj? Na eltudom képzelni azt a krumplit. Fujjjj én is vettem már véletlenül . Igen szotyi íze volt annak is. Egyébként sosem volt gondom még egyik olajjal sem ,bárhol vettem. De ez vitte a pálmát,azóta 2 szer is megnézem.
2017. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindjárt kimegyek a konyhába és megnézem. De szerintem nem hidegen sajtolt. Köszi az eddigieket is, megy a zöld.
2017. aug. 28. 17:16
 5/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem, hátha tényleg eltévesztettem. Ajánlott sütési hőfok 180 Celsius.

Összetétel: 100 % napraforgó-étolaj. Már ez is eleve vicc, a neve pedig főleg: Happy Oil.

Aki rendszeresen főz - velem együtt -, akkor szerintem sejti, melyik márkás termék. :) Ilyet se veszek többet.

2017. aug. 28. 17:26
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát én nem tudom, hogy ez melyik saját márka, lehet egyszerűbb lenne leírni, és nem kéne kalambózni.

Nekem most teszkós van, ennyi van ráírva, Tesco finomított napraforgó étolaj. Meg egy címke, hogy hazai termék.

Teljesen jó, semmiféle mellékíze nincs, abszolút semleges, kb annyit tud, mint a másfélszer annyiba kerülő nagy nevek.

Amúgy ha valamiből nem szabad gagyit venni, az pont az olíva olaj. Na az tud még ehetetlen szar lenni. Az "extra szűz" megjelölésűek is, ami gagyi, az valami rettenet. 10 adag kaját képes hulladékká tenni fél deci.

2017. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszi! Ment a zöld.


Egyébként nem kell találgatni, Penny, ha már kíváncsi vagy rá. De még azt sem tartom kizártnak, hogy ez csak egy rossz szériagyártás. Nehogy még a végén bepereljenek. :) Egyébként évekkel ezelőtt vettem Tesco-s saját márkás étolajat, mert akkor is spórolnom kellett, szerencsére azóta vagy máshol gyártatják, vagy nem tudom, de kb. egyszinten volt a mostanival. Azóta sokat javult a minősége. De a tesco-s termékeknél más téren is hatalmas a javulás. Példaként: Anno vettem olyan lisztet, amiből mindent lehetett csinálni, csak ehető ételt nem.

2017. aug. 28. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha "szotyi" lett belőle,az nem az olaj hibája.Sok volt a víz a krumpliban,vagy hirtelwn sütötted.
2017. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi lenne ha zsirban sütnétek ki. Sokkal finomabb és olcsóbb mint az a vegyszerrel elő állitott étolaj.
2017. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló! Hát pont nem, mert "csak" szotyiízű lett, nem szotyi. :) Ugyanúgy sütöttem, mint más normál olajnál. Nem hinném, hogy az én hibám. Papírtörlővel leitattam róla a felesleget, mégis rosszízű lett.


9-es! Zsírban krumplit nem sütök, csak húsféléket, sülthúst, pörköltet, stb., stb. De nem is ez volt a fő kérdésem, hanem, hogy más is járt már-e így az olcsóbb kategóriás étolajjal. Azért köszi! :)

2017. aug. 28. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!