Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik serpenyő a legegészsége...

Melyik serpenyő a legegészségesebb? A vas? (Aluminium az nagyon káros, a tefal is. ) A kerámia?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Tefal az egy márka, te a teflonbevonatra gondolsz.

Utóbbi maximum csak akkor káros, ha állat módon használod, szétkarmolod késsel-egyebekkel és felválik a bevonat. Normál használat mellett az az egyik legjobb főzés, hővezetés szempontjából.

2017. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerámia , tisztítása is könnyebb .
2017. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom, egyiket sem tudom elrágni... szerintem más sem. Megdöbbentő, hogy már az edények is egészségtelenek :( Hová tartunk :(
2017. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Amelyiket éppen reklámozza a kereskedelem.
2017. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell a serpenyőt megenni és akkor nem lesz káros.
2017. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, hogy a bevonatos serpenyők alapanyaga is alumínium, csak ezeket vonják be korszerű egészségre ártalmatlan bevonatokkal, hogy a háziasszonyoknak/uraknak gyorsabb, kíméletesebb legyen a sütés főzés.

Természetesen vannak öntöttvas serpenyők /edények (nekem is van ), de egyrészt dögnehezek, másrészt elég nehéz tisztítani,és, ha az ember nem kezeli rendesen, akár be is rozsdásodhatnak. Persze ez eltüntethető, de elég macerás.

Régen rengeteg alumíniumedény volt használatos, mégsem haltak bele eleink.Az éthordók az abból voltak, mert abban rögtön melegíteni is tudták a hazavitt ebédet. Semmi bizonyíték nincs arról, hogy károsak lettek volna.

A világ halad, állandó változásban van, változnak az emberek, az ízlések és az edények is :)

Az agyagból készült tejesköcsögre sem mondta senki, hogy egészségtelen.

2017. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jah persze nincs is baja a 70 éves nagymamának (pl.: porc, izületi problémák is lehetnek sok alumíniumtól, Alzheimer kór [memória zavar], meg sok ilyenek). Ezek nem a korral járnak. Amennyire lehet, le kell csökkenteni az alumínium, ón, ólom bevitelt a táplálkozásban. Emiatt ma már több vitamin is kell, meg ásványi anyag a szervezetünknek, mint 100 évvel ezelőtt. Tehát az ilyen alumínium/ón/ólóm dolgok nem is fiatal (20-40 éves) korra jönnek ki, hanem idősebb korra (40-60 éves)!
2017. okt. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!