Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált sütőtökkrémleves...

Bevált sütőtökkrémleves receptet kérnék?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

1. veszek egy nagy sütőtököt, meghámozom, magozom, összedarabolom.

2. lábosban vajat olvasztok, rádobom a sütőtököt, megkevergetem, felöntöm vízzel és puhára főzöm.

3. botmixerre kapok, jó alaposan összemixelem, tejszínnel beállítom a kívánt sűrűséget.

4. csak most fűszerezek:

- ha édesen szeretném, akkor cukorral (dió-mandulaforgács)

- ha sósan, só-borssal ízesítem (pirított tökmag)

2017. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Én nem hámozom meg, mert a héja is nagyon egészséges, és pürésíthető :) Hokkaido-tökből a legjobb.


Vajon fokhagymát, hagymát, egy jó nagy marék friss zsályát párolok, arra dobom a felkockázott hokkaido-tököt. Kis zöldségleves-alaplével öntöm fel, úgy, hogy ellepje, aztán sózom, borsozom. Amint megpuhult, botmixerrel összeturmixolom, majd tejszínnel felöntöm és még egyszer felforralom. Pirított kenyérkockákkal tálalom.

2017. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Én félbe vágom, kimagozom, és sütőben megsütöm.

Közben egy fej kockára vágott vöröshagymát egy-két kanál olíva olajon üvegesre párolok, hozzáadok egy gerezd fokhagymát, sózom, borsozom, egy pici szerecsendiót reszelek rá, felöntöm annyi vízzel, hogy éppen ellepje és puhára párolom.

Amikor megpuhult, hozzáteszem a sült tököt, leturmixolom, felöntöm annyi vízzel, hogy megfelelő sűrűségű legyen.

2 dl tejszínt elkeverek 1 evőkanál étkezési keményítővel, beleöntöm a levesbe, ha kell utána ízesítem és kevergetve forrásig melegítem.

Pirított héjnélküli tökmaggal tálalom.

2017. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En yamgubot is fozzok a tokkel, kb. 1/4 aranyban. Kulfoldon mindenhol igy lattam, hogy keszitik.
2017. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es, a hokkaidonak valóban nem kell leszedni a héját, de a többi sütőtökfajtáét, ha érett, akkor igen.
2017. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg beírom a Google-be, hogy sütőtökkrémleves, és keresek olyat amire jókat kommentáltak.

De mondjuk én falun nőttem fel.

2017. okt. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ma volt a jeles napja, hogy elkészítettem és finom lett.

Én így készítettem:D


Megsütöttem kb. 1 óra alatt egy sütőtököt.

Vajon egy közepes vöröshagymát üvegesre pirítottam, reszeltem bele kevés gyömbért, majd beleraktam a sütőtököket. Felöntöttem kevés alaplével, majd fél liter tejszínnel. Három gerezd fokhagyma, sok só, bors, kevés méz. Botmixer.


:D

2017. okt. 21. 15:56
 8/9 anonim válasza:
Hámozom,kockázom,víz ellepje,bele kis fej vöröshagyma kockára,1 cikk fokhagyma,2 cm-es gyömbér reszelve,1 kis krumpli kockára,csipet só,1 húsleves kocka--fő kb.10-15 percig.turmixolás..bele tejszín,felforralni.Én apró nokedlivel vagy kiskagyló tésztával szeretem.
2017. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Elkesziteni egy toklevest eppen azert jo, mert gyors es izletes, aki szereti. 1 ora hosszat sutni a tokote, plusz fozesi ido, ugyanmar.
2017. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!