Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomos tészta, hogyan?

Paradicsomos tészta, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ezt az ételt szeretném elkészíteni, de nem tudom hogyan kellene.


Van otthon paradicsom, kb. 0,5kg.

Tészta, fűszerek, tej, és tejszín.


Boltba nem tudok menni, de a paradicsomot jó lenne már felhasználni.


Recepteket kerestem, de mindegyik paradicsom konzervet és pürét ír, ami nekem nincs.


Hogyan tudnék ennyiből paradicsomos tésztát készíteni?


2017. nov. 1. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nos, ha a paradicsomot osszenyomkodod, vagy leturmixolod, máris van paradicsom püréd. ...
2017. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A paradicsomot kockára vágva főzd meg egy kicsit, míg a héja le nem pördül. Utána szitán(egy szitaszűrő) passzírozd át, majd visszatéve a tűzre főzd sűrűbbre. Tegyél bele ízlés szerint fűszereket, a bazsalikomtól pl nagyon finom lesz.Ha már elég sűrű, akkor összekeverheted a kifőtt meleg tésztával.
2017. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél kilónyi paradicsomból besűrítve kb 2 deciliternyi szószra számíthatsz.

(előző)

2017. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kockákra vágva megfözöd majd leturmixolod és izesited. Ennyi 😉
2017. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Megjött a gusztusom a paradicsomos tésztára..össze is dobok egy adagot. Pont úgy, ahogy előttem írták.
2017. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagymát kockázol, olajon megpirítod. A paradicsomot leforrázod, lehúzod a héját, felkockázod, rádobod a hagymára, ha van fokhagyma, azt is tehetsz rá. Sózod, borsozod, tehetsz bele egy babérlevelet is. Addig párold, míg a paradicsom megpuhul. Öszekevered a kifőtt tésztával (a babért vedd ki), és jó étvágyat.
2017. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Most nyeltem le eppen aztan jottem ide,es meglattam:D Szoval en 300g paradicsomot meghamoztam felszeltem kis darabokra aztan piritottam fokhagymat es beletettem a parit,aztan 10percig foztem,suru lett.Ezutan soval es bazsalikommal fuszereztem.Aztan megcsinaltam 80g spagetti tesztat es osszekevertem a kettot:D
2017. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!