Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajnálom a tojás fehérjét,...

Sajnálom a tojás fehérjét, kidobni! Mit tudok belöle csinálni? Valaki valami könnyü recept? Amibe sok tojás fehérje kell?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
habcsókot
2010. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le is lehet fagyasztani, de én nem merem sokáig tárolni.

Ha sok fehérje marad, én ilyet készítek:

* 4 tojásfehérje

* 4-5 kanál cukor - ízlés szerint

* 40 dkg kókuszreszelék - én a nagyobb méretű reszeléket használom

* 1 kk vanília vagy mandula esszencia

* csipet só

* 4 kanál liszt


A tojásfehérjéket kemény habbá verjük a cukorral, hozzáadjuk a vaníliát. A lisztet összekeverjük a kókuszreszelékkel és csipet sóval majd hozzáadjuk a habhoz. Összekeverjük. Fontos, hogy a massza kanalazható legyen, ha túl híg, kókuszreszeléket adunk hozzá.

Sütőpapírral kibélelünk egy sütőlemezt, erre kiskanálnyi halmokat helyezünk. 190 fokon aranysárgára sütjük, kb. 15-18 percig. Még forrón leszedjük a sütőlapról.

2010. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi ilyenkor habszeletet szoktunk készíteni. ez nem pontosan az a recept, mert az otthon van, szakácskönyvben :) de erősen hasonlít rá. Szoktam tenni bele csokidarabkákat, szaloncukor darabokat, magokat, aszalt gyümölcsöt, ami épp akad...


Hozzávalók:


4 tojás fehérje

12 dkg porcukor

8 dkg liszt

3 dkg vaj, vagy margarin (olvasztva, langyosan)

1 citrom reszelt héja (vagy narancshéj)

reszelt csokoládé


Elkészítés:


A tojásfehérjéket kemény habbá verjük. Hozzáadagoljuk a porcukrot, lisztet, a megolvasztott margarint, belereszeljük a citromhéjat, csokoládét. Jól elkeverjük.

Őzgerinc formában takaréklángon sütjük. 30 perciga sütő ajtaját nem nyitjuk ki! Azután kb. még 10 percig kell sütni. Tűvel ellenőrizzük, hogy mikor kész. Csak hidegen lehet kiborítani.

2010. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!meg csinálom,mindegyiket!
2010. máj. 31. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Madartej.
2010. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!