Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Normális, hogy a piskótán...

Normális, hogy a piskótán érezni a tojás ízét?

Figyelt kérdés
Dobostorta piskótát sütöttem, megszagoltam a tojást, nem volt büdös, de nem tudom, mikor lett véve. Szerintem max. 3 hete, de lehet korábban. Mindenesetre nem tűnt se szagra, se kinézetre rossznak. 2 tojáshoz raktam 32 gramm lisztet, 32 gramm cukrot és 12 gramm olvasztott vajat, ebből készült a piskóta. Lehetséges, hogy csak azért érződik ennyire a tojás íze, mert arányaiba véve elég sok volt a tésztában? A megsült piskótának sincs büdös szaga.

2017. dec. 15. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Legalábbis azt mondják. Tavaly csináltam egyszer én is, de mikor elkészült már bocs, de majdnem össze hánytam magamat, annyira lehetett érezni a tojás szagot. Ízre, látványra, lekvárral megkenve, feltekerve meg minden, olyan volt mint a bolti. De megenni nem volt gusztusom.
2017. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöfordul, és semmi köze a a tojás romlottságához, inkább az adott tyúk egyéni adottsága miatt ilyen.

A nagymamám ezért tett minden piskótába pici kakaóport - 6 tojáshot fél ek - (igazi, sötétet), amitöl ugyan nem lett barna, de a szagot közömbösítette, ha lett volna.

2017. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
ma 15:51-es: És miért undorító szerinted a tojásszag egy tojásos étel esetében????
2017. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb, ha ilyent sütsz, tegyél bele kevés vaniliát, rumot, vagy reszelt citromhéjat , csak 1 mokkáskanálnyi kell és már nem is érzed a tojás ízét.
2017. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 16:00


Rántotta, tojásos nokedli, majonézes burgonyasaláta

, stb semmi gondom nincsen, de ez valami borzalom. Pékségben, cukrászdában, üzemi konyhán, még csak hasonlót se tapasztalok, érzek, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül, hogy behányna sok mindenki egy ilyentől.


Gondolom neked is van(nak) olyan dolgok, ételek, szagok ami felkavarja a gyomrodat és nem szívesen fogyasztod, na hát akkor.

2017. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mansour ***** válasza:
59%
Én behányni ugyan nem akarnék tőle, de kicsit kellemetlennek találom, hogy a házi készítésű piskótákon szinte mindig érződik a tojás szaga és (kisebb mértékben) az íze. Van amikor szinte tojásrántotta szagot érezni rajta. És valóban, cukrász által készített piskótákon ez nem érződik. (Bár találkoztam már olyan olcsó, gagyi cukrászsüteménnyel is, aminek meg kimondottan tojáspor-szaga volt, ami még rosszabb.)
2017. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!