Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Raffaello golyóhoz csak...

Raffaello golyóhoz csak tejport lehet használni, vagy jó a kávékrémpor is? Próbálta már valaki?

Figyelt kérdés
Ileetve szívesen olvasnék BEVÁLLT receptet! :)
2017. dec. 19. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tejpor jobb.
2017. dec. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tejjel csinálom mert a tejpor drága :)
2017. dec. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tejjel hogyan? Küldenél nekem receptet?
2017. dec. 20. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kávéportól nem lesz finom szerintem, abban van mindenféle adalékanyag, ami mind az állagát, mind az ízét megváltoztatja.


Az én kedvenc receptem egyébként ez:

20 dkg tejpor

25 dkg margarin

50 dkg kókuszreszelék

20 dkg porcukor

1.5 dl víz

1 csomag vaníliás cukor


Olvasztott margarint elkevered cukorral, hozzáadod a kókusz kb. kétharmadát meg a vizet, a lényeg, hogy kézzel tudd formázni (nem baj, ha kicsit lágy itt még, ha nagyon száraz lenne, akkor utána megkeményedik). Bedugod a hűtőbe kb két órára, ez elég ahhoz, hogy megdermedjen annyira, hogy gyurmázni tudd. Utána már csak golyókat csinálsz belőle, a közepébe mehet a mandula vagy amit akarsz, és persze kókuszba forgatod. :)

Én készen is szeretem állni hagyni, hogy keményre dermedjen.


Nagyon elrontani nem tudod ezt a verziót. Ha túl sok kókusz megy bele az elején, akkor kemény lesz dermedés után, jobban kell harapni (meg esetleg érzed benne magát a kókuszt, mint mondjuk a bountyban), ha túl kevés, akkor lágyabb lesz, szóval a golyók kicsit kiplöttyedhetnek, de elfolyni tuti nem fognak. :)

2017. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!