Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeri valaki a receptjét?

Ismeri valaki a receptjét?

Figyelt kérdés
Régen az iskolában lehetett kapni melegszendvicset a büfében. A kiflin vagy kenyéren valamilyen húsos krém volt aminek szeretném megtalálni receptjét. Amiket eddig kipróbáltam nem nagyon hasonlítottak rá. Aki esetleg tudja hogyan készült,kérem írja meg. Köszönöm. :)
2018. jan. 7. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mezei melegszenyakrém a sparból.
2018. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a retró melegszendvicskrémet egy itteni kedves fórumozó társamtól kaptam, szerintem te erre gondolsz:

"

20 dkg zalai felvágott

1 pohár tejföl, (akkor még 2 dl-es volt... )

2 db főtt tojás

2-3 gerezd reszelt fokhagyma

1 kisebb hagyma szintén reszelve

5 dkg puha vaj

5 dkg reszelt trappista bele a krémbe, plusz a megkent kenyerek tetejére, ízlés szerinti mennyiségben.

ha szükséges bele egy kis só, lehet bele egy kis bors, egy pici pirospaprika, hogy egy kis színt is kapjon.

A Zalait és a tojásokat ledaráljuk, hozzáadjuk a többi cuccot és jól kikeverjük.

Megkenjük a fél szelet kenyereket (akkor még toast kenyér nem volt )rápakoljuk a tepsire és előmelegített sütőben a sajt ráolvadásáig sütjük.

Ez a mennyiség 5-6 főre bővel elég, ha többen jöttünk össze, akkor dupla adagban csináltam."


Utólag is még egyszer köszönöm szépen neki!:)


Én ugyan a fokhagymára és a vöröshagymára az iskolaiban nem emlékszem, ha ezeket kihagyod, biztos, hogy megkapod azt az ízt. (De akár bele is teheted!)

Csinálhatod ilyenből is, de a zalaival finomabb lesz és biztos, hogy a sulisba inkább ilyet tettek:

[link]

2018. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es köszi szépen megcsinálom :)
2018. jan. 7. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Majd írd meg, hogy erre gondoltál e! ... illetve, hogy hogy ízlett:)

2018. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megcsináltam vacsorára.Nagyon hasonló lett ízre mint amilyenre gondoltam és nagyon finom. Még egyszer köszönöm. :)
2018. jan. 8. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!!!!!!:)


Végül tettél bele fokhagymát és hagymát?

Zalaiból, vagy a löncshúsból csináltad?

2018. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Zalaiból csináltam. Fokhagymát azt nem tettem bele de vöröset azt igen. :)
2018. jan. 8. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!