Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen pikánsabb csirkés...

Milyen pikánsabb csirkés bulgur receptek vannak?

Figyelt kérdés

Paradicsomos-csirkés bulgurt szoktam enni, de már eléggé unom, így szeretnék csirkéből és bulgurból valami rendhagyóbb, pikánsabb ételt készíteni, de azért elkészítését és állagát tekintve hasonlót, mint ez a paradicsomos-csirkés bulgur. Ilyet szoktam készíteni: [link]


Van esetleg valakinek egy jól bevált receptje, vagy hallomása róla, hogy ebből a két összetevőből milyen kajákat lehet összerittyenteni? :)



2018. jan. 11. 18:12
 1/2 anonim válasza:
100%

- 12 dkg bulgur

- citromlé

- petrezselyem

- paradicsom

- 2 gerezd fokhagyma

- 3 ek. olívaolaj

- 2.5 dl víz

- 30 dkg csirkemell filé

- só

- feketebors


Felteszem főzni a vizet, majd amint főni kezd, beleteszem a bulgurt, és pár percig forralom még. Leveszem a tűzről, majd lefedve állni hagyom, amíg meg nem puhul.

Amíg a bulgur fő, illetve puhul, felaprítom a zöldségeket, kifacsarom a citromot, vagy bolti citromlevet használok. Összeforgatom a megpuhult bulgurral, borsozom, sózom ízlés szerint.

A csirkemellet megtisztítom, apró darabokra vágom, és olívaolajon aranybarnára pirítom.

Amíg a csirke sül, az 1 evőkanál olívaolajjal, fél citrom levével pácot készítek, és ezzel forgatom össze a csirkehúst, amint az elkészül.

2018. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nekem ez izlik belöle


[link]

2018. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!