Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy tanyer étel mennyi gramm?

Egy tanyer étel mennyi gramm?

Figyelt kérdés
Nemis tudom hogy fogalmazzam,étrendet készitek,és ahhoz kéne egy kis tudáa de nem tudom mennyi pl 400g vagy 10.. Ugyertem hogy mennyi kene amit en megtudnek enni..
2018. jan. 15. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Úgy 300-400 gramm lehet, de le kell mérni minden esetben, ha pontosan be akarod tartani az étrendet. Persze iskolában nem lehet méricskélni.
2018. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Ezt csak úgy tudhatod meg, ha lemérsz mindent.


Az "egy tányér" egyrészt függ a tányér méretétöl, attól, hogy mennyire pakolod meg, másrészt meg attól, hogy mit teszel a tányérba.


Nem írtad, miért akarsz étrendet készíteni, de csak akkor tudsz megbízható(bb) adatokat, ha mostantól kezdve minden evéskor leméred, amit a tányérra teszel és felírod valahová.

Egy idö múlva látható lesz egy - nagyon körülbelüli - érték, mert pl egy tányér leves lehet akár dupla olyan nehéz is, mint a másik, attól függöen, mi és mennyi van a lében.

De valamennyire saccolni lehet, hogy egy leves, egy tésztaétel, rakott valami, fözelék, vagy húsétel milyen határok közt mozog nálad.


Amennyiben a célod kalóriaszámolás lenne, akkor ezt akár rögtön el is felejtheted, mert ezzel nem tudsz semmi megbízható adatot szerezni, erre csak az jó, ha mindent mindig lemérsz (mérleggel)

2018. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így lehetetlen megválaszolni. egy tányérra lehet tenni egy darab 40 dekás szalonnát is, de lehet tenni 25 deka friss vagy főzött zöldségfélét, 10 deka főtt/sült csirkemellet, 5 deka sajtot/túrót, vagy éppen egy főtt tojást.

Nem a súly a lényeg, hanem, hogy mi van azon a tányéron.

12,5 deka száraztésztával (megfőzve ) tele a tányérod, de még nincs rajta semmi.

Tárázd ki a tányérodat és tegyél rá annyi egészséges ennivalót, amennyit meg is tudsz enni egy evésre.

Te magad ismered a saját étvágyadat, hogy miből mennyit tudsz megenni.

Méréssel minden kiszámítható és viszonyítható.

2018. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ajánlom ezt a honlapot:

[link]


Ez egy étterem menüje, és ha az egyes ételeknél az i betű fölé viszed az egeret, kiírja a fél adag ételek tápanyagtartalmát, valamint az egész és a fél adag nagyságát (az ételtől függő mértékegységben, nem mindig gramm). A kis adag szerintem a "normál" adag, az egész adag elég nagy lenne nekem. De persze változó, hogy kinek mi a normál, én nem szoktam peremig tölteni a tányért.

2018. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!