Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a megoldás, ha pároddal...

Mi a megoldás, ha pároddal teljesen más ételeket kedveltek?

Figyelt kérdés
Elvileg nekem kéne főzni,mivel jelenleg otthon vagyok és rá érek úgymond,főzök is,de neki semmi se ízlik,amit csinálok.Úgy csinálom,ahogy ő csinálja,de akkor sem jó.Arra a döntésre jutottam,hogy főzzünk saját magunkra külön,viszont ő hétköznap meg nem ér rá,mivel dolgozik :/

2018. jan. 20. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Rendeljetek, akár menüs kajáldából is. Így mindenki olyat választ amit megeszik
2018. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha hétköznap dolgozik, akkor minek aznapra főzni? Nyilván napközben eszik, este meg ne főtt ételt egyen.
2018. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha neki nem felel meg, amit te fözöl, akkor ne fözz neki.


Majd megoldja, ahogy akarja, mert nem normális dolog töle.

2018. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha te más ételt kedvelsz, mint ő, akkor ne csak olyasmit főzz, amit te szeretsz. Főzz olyant is, amit ő szeret. Pl. te csirkemell bolond vagy, amit ő nem szeret, akkor neki ne főzz azt. Főzz neki sertéshúst, ha azt szereti.
2018. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Ő eszik a munkahelyén, én meg csinálok magamnak amit akarok, a héten 1x meg megeszi azt, ami van
2018. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem világos a kérdésedből, hogy a párodnak bizonyos ételtípusokkal van baja, vagy nem ízlik neki a te fűszerezésed, vagy esetleg pontosan ugyanúgy csinálod, ahogy ő, de így is másnak találja? Nem mindegy, ahogy az sem, hogy ezt amúgy békében meg tudjátok beszélni, és csak tanácsra van szükséged a kényelmetlenség megoldásához, vagy könnyen össze is vesztek ezen, rosszul esik neked, hogy nem találja a párod jónak a főztödet. Egész más a megoldás attól függően, hogy melyik eset áll fenn. Ezért egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, és biztos fogtok találni valami megoldást. Az emberek könnyen mondanak olyasmit, ami a másiknak rosszul esik, és igazából nem is úgy akarták. Szerintem előbb-utóbb megtaláljátok a közös nevezőt.
2018. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy már írták, kicsit kevés az infó...

De ha te igyekszel (úgy tűnik, igen) és mégsem jó neki, akkor oldja meg, ahogy más dolgozó ember. Főzzön magának (én is azt tettem anno) vagy rendeljen vagy büfé vagy bolt vagy akármi. Van olyan is, aki hétvégén főz magának a hétre s kiporciózza.


Nálunk is az van, hogy hétközben én főzök, de ő boldogan megeszi s el se várja, hogy főzzek (én várom el magamtól, szegény hazaesik 3-kor, jobb, ha van egy jó ebéd). Nálunk eléggé más az étrend (én többé-kevésbé szénhidrátszegényen eszem, ő pedig szénhidrátdúsan), de van közös pont, így nem nehéz általában ugyanazt főzni mindkettőnknek (mert nem fogok kétfélét főzni, hacsak nem végtelenül egyszerű az egyik). De ez egy másik témakör, nálad az a gond, hogy nem ízlik neki az étel, ki tudja, miért.

Nem mondta, van-e bármi esély, hogy te főzz, szóval hogy mivel tudnál javítani? Mert ha nem, nyilván meg kell oldania magának valahogy.

2018. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Kizártnak tartom hogy nektek teljesen más ízlik és hogy nincs egy pár olyan étel amit mindketten megesztek. A kérdésedre meg annyi a válaszom hogy ne főzz neki ha semmi sem jó soha. Elég paraszt viselkedés egyébként, el várja hogy főzz és utána mindent kritizál.
2018. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Szombat-vasárnap főzzön magának többfélét és a fagyasztóból vihet mindennap.

Ne felejts el neki egyszemélyes, hűthető-mikrózható dobozokat venni!

2018. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Akkor így járt.


Majd megfőzi magának, vagy eszik hideget. Unokatesóm pl csak azt eszi meg, amit anyja készít, a felesége főztjére húzza a száját. ű


Én is kétfelé főzök, mert én meg nem eszek húst, a kedvesem meg igen, de nem sokkal több macera, szerencsére.

De ha mindenre finnyáskodna pillanatok alatt nem főznék rá semmit.

2018. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!