Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menyasszonyi torta választásho...

Menyasszonyi torta választáshoz mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz az esküvőnk. Eddig nemigen tetszettek a lakodalmakon a menyasszonyi torták: vacak édes szörnyek marcipánnak csúfolt cukorborítással.

Háromféle megoldáson gondolkodunk:

1. Rendelünk egy nagy és látványos, hagyományos tortát, kb. másfélszer annyi főre mint a vendégek. Sok jut, de átlagos. Kb 200 ft/szelet

2. Különleges és nagyon minőségi tortát rendelünk kézműves cukiból, de csak annyit, amennyi vendég lesz. Nincs repeta. 500 ft/szelet

3. Carte D'or jégkrémet szolgálunk fel rolettivel, gyümölccsel, tejszínnel, ki hogy kéri. Sokféle ízben, négyfelé osztva egy dobozzal. Duplázni is lehet. :-) Kb 300 ft/fő

Mindegyik megoldás mellett még gyümölcstálak is lennének.

Te vendégként melyiknek örülnél a legjobban?


2017. máj. 16. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A nyári lagzik a legfárasztóbbak ,sok mozgás herce hurca a hőségben vagy borús esős időben. Az ételek sem a sütik sem fogynak túlzottan , a torták sem . Inkább isznak és üdítőznek . Igaz előtte nap nem eszek sokat és amit lehet kipróbálok . A jégkrém és a tejszín kényes ügy .
2017. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Én a minőségi tortát választanám, de nem a legkülönlegesebb ízben, az sokaknak nem fog tetszeni, főleg ha a rokonság hagyományosabb. Voltunk olyan lagzin ahol több emeletes torta volt, az egyik emelet valami különlegesség. Mindenki azt kérte, majd sorra ott hagyták az emberek és visszamentek a sima csokiért.

A jégkrém szerintem kicsit problémás, de ez leginkább a körülményektől függ, ha van elég személyzet akkor gördülékenyen mehet.


Elsőnek abban igaza van, hogy nyári lagzin leginkább a hűsítők fogynak. A szóbanforgó lagzin is a nyitott bárnak és a koktéloknak volt a legnagyobb sikere, a sütiket pedig kilószámra tukmálta a pár a vendégekre az este végén.

2017. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

En meg sose mertem odamenni tortat kerni. Inkabb ettem az asztali sutit.

Most, hogy tejerzekeny lettem,plane. Ellennek linzeren. Meg tenyleg inkabb ittam. Vagy egy helyen volt gyonolcssarok, az volt a leghobb otlet

2017. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Én vendégként a jégkrémnek örülnék a legjobban. Meg a gyümölcstálnak is!
2017. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
A menysszonyi tortának hagyománya van,a menyasszonyi jégkrémnek nincs. Én egy jó minőségű,de àtlagos ízekből összerakott tortàt választanék. Egy 40 fokos augusztusi lagziban ettünk feketeerdő tortàt,ami előtte mélyhűtő kocsiban volt,isteni hideg és finom volt. Jobb volt,mint az egész menüsor.
2017. máj. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Hagyományos torta.

A "marcipannak csúfolt cukorboritas" neve fondant és köze nincs a marcipanhoz, csupán a kinezetuk azonos. Azért használnak fondantot a disztortak bevonasahoz, mert egyrészt az jobban bírja a meleget, mint a tejszín, másrészt az ára kB A fele, mint a marcipáné.

2017. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

A különleges torta általában csak a menyasszonynak ízlik, a vendégek a csokitortát fogják keresni. A legutóbbi esküvőn is különcködött a menyasszony, tényleg különleges és jó minőségű volt, de túl kifinomult. Valami szilvás-túrós-pisztáciás stb. Mindenki megjegyezte az tény, sokan dícsérték is, hogy milyen különleges, de meg nem ette a nép.

Szerintem legyen több szint és azoknak különböző íze. A legfelső, kicsi torta lehet különleges, de az alsó szint legyen biztonsági. Ha emellett még belefér valamennyi fagyi felszolgálása, akkor az is nagyon népszerű lenne a melegben, de én inkább fagyi pultot csinálnék, nem mindenkinek eleve kimérve, így gazdaságosabb is és a fagyirajongók és a gyerekek imádnák, hogy szedhetnek/kérhetnek maguknak.

2017. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de szerintem nagyon gáz a lakodalmon dobozos jégkrémet felszolgálni.:-) Akkor már inkább frissen készült kézműves fagyit vagy sorbetet, utóbbit laktózérzékenyek is bátran megehetik, nem egy bonyolult dolog elkészíteni se. Ha torta, akkor inkább minőségi, nem muszáj chilis-mangósnak lenni (nyami:-)), lehet "hagyományos" ízű, megfelelő állványon, alapon (nem tészta) az is nagy és látványos.

Voltam olyan lagziban, ahol hagyomány szerint nem torta volt, hanem grillázsból készül egy alkotás, az alakjának csak a fantázia szab határt (amit láttam, az olyan volt, mint egy tündérkorona a mesékben:-)). Ezt a menyasszony és a vőlegény közösen összetöri, ahány darabra esik, annyi boldog évük lesz együtt a hagyomány szerint. Utána körbeviszik nagy tálcán, minden vendég kap egy kis darabot, de nem kötelező megenni.:-)

2017. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Menyasszony torta, menyasszony hiszti...
2017. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom lesz apró süti az asztalokon vagy valami más édesség a büfé asztalon. Akkor mindenképpen elég csak is annyi szeletes torta mint a násznép. A menyasszonyi tortában soha nem szoktak repetázni, már mindenki tele a kajával, és alig várja, hogy jöjjön az ital és ihasson, táncolhasson..


Menyasszonyi torta nézzen ki jól, és legyen átlagos íze. csoki, vanilia vagy epres.


Szerintem is gáz a dobozos fagyi felszolgálása.

2017. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!