Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a megoldás, ha pároddal...

Mi a megoldás, ha pároddal teljesen más ételeket kedveltek?

Figyelt kérdés
Elvileg nekem kéne főzni,mivel jelenleg otthon vagyok és rá érek úgymond,főzök is,de neki semmi se ízlik,amit csinálok.Úgy csinálom,ahogy ő csinálja,de akkor sem jó.Arra a döntésre jutottam,hogy főzzünk saját magunkra külön,viszont ő hétköznap meg nem ér rá,mivel dolgozik :/

2018. jan. 20. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem aki főz, azé a döntés joga.

Persze érdemes olyan ételekre törekedni, amit mindketten szerettek; de az, hogy semmit ne egyen meg amit a másik főz nem normális dolog!


Én vegán vagyok, a férjem nagyon ritkán eszik húst, de régebben pl. megrögzött húsevő volt. Mégis meg tudtuk oldani a főzést, olyan ételekkel, amit variálni lehetett, kétfelé szedni a végén és az egyikbe rakni húst is; vagy pl. a rakottasok egyik felére vegán a másik felére normál sajt ment.

Amikor vendégek vannak nálunk is így főzünk és még soha nem volt probléma, simán megoldható.


Ha nem akarja megenni a főztödet, akkor rendeljen magának,jobbat nem tudok. Az nem megoldás, hogy te csak fáradozol a kedvéért, ő meg semmit nem eszik meg.

2018. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mindketten szoktunk főzni.A fűszerezéssel van baja.Igyekszem pedig.Rendelni mindig,elég drága lenne :/ Nagyon kényes a kajákra,mindent csípősen szeret,én meg nagyon nem.Szerencsére neten sok receptet találok.Mindig megbeszélem vele,hogy akkor ilyen kaját kér-e?! Munkahelyén nem kap enni,tehát itthonról kell vinnie.Érdekes azokra nem panaszkodik,csak mikor itthon van ő is meg én is és akkor főzök,akkor van az,hogy qrvára nem jön be neki a kaja.Szoktunk viszont közösen is főzni.
2018. jan. 22. 03:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha Ö AZ, aki csípösen szereti, akkor mi a gond?

A kész ételbe tesz erös paprikát, borsot, stb, és a probléma megszünt. (Fordítva problémásabb lenne, mert kivenni nem lehe a csípösséget.)


Nekem ez inkább kötözködésnek tünik, de nagyon egyszerüen tesztelheted: az ö adagjába tegyél pluszban jócskán (a szerinted elég adag két-háromszorosát) erös füszert, ha akkor sem lesz neki megfelelö, akkor csak veled akar veszekedni.

2018. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb veszekszik veled emiatt, akkor boríts rá az adagjára két kanál erös paprikát - de tényleg sokat, és akkor biztos nem lesz gond, hogy nem elég füszeres!
2018. jan. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint is csak kötözködés, ugyanolyan egyszerű csípősíteni egy ételt mint sózni.
2018. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%

Te megpróbálsz a kedvében járni, de neki ez kevés.A különfőzés is csak akkor járható, ha átadjátok egymásnak a konyhát, hogy ne vesszetek össze.

Együttfőzéskor mi a helyzet ? Gondolom, akkor is ő irányít.

Valahol meg kell találnotok a közös pontot, mert így soha nem lesz " a családi tűzhely melege " érzésetek.

Gondoljatok bele, hogy sokunknak 5-6 fős családra kell főznie, és ott is figyelembe lehet/kell venni a családtagok eltérő étkezési szokásait.Ehhez kell tolerancia, szeretet, türelem, de ezek a békés egymásmellett élés alapjai.

2018. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!