Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet az, hogy akárhánys...

Mitől lehet az, hogy akárhányszor sütök valamit serpenyőben, mindig ugyanazt a kibírhatatlan, kegyetlen büdös, égett teflon, vagy nem tudom milyen szagot érzem?

Figyelt kérdés
Lehet hogy szr a gáztűzhely, vagy én vagyok hülye és én csinálok valamit rosszul? Próbáltam már mind a 4 lángon, több serpenyővel is, de mindig ugyanazt a szagot érzem, már rosszul vagyok tőle.

2018. jan. 27. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél olyan serpenyőt, aminek nincs teflon bevonata
2018. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Nagy a láng, túlér a nagy hő a serpenyőn, és égeti a bakelit nyelet. Villanytűzhely lapján ezt nem éreznéd, de gázon igen. Ha a legkisebb lángot használod, az meg sütésre alkalmatlan.


kipróbáltam

2018. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vayg túlforrósítod a serpenyöt (gázon lángelosztót illik használni meg nem maximumig melegíteni) vagy tényleg a nyele pörkölödik.
2018. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a műanyag nyélnek érzed a szagát. A fém platni nagyon jó ötlet a gázrózsa lefedésére, de még annál is kell ügyelni, hogy a láng ne "lógjon" túl rajta.

és, ha többször is sikerül megégetned, előfordulhat, hogy elporlad, és leválik az edényről. Ez pedig akár balesetveszélyes is lehet.

Ma már léteznek sokkal minőségibb serpenyők, amelyeknek nem abból a vacakból van a nyelük.

2018. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!