Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit reggelizzek, ha prediabéte...

Mit reggelizzek, ha prediabétesz miatt diétáznom kell (kenyér, péksüti stb. kilőve), a szoptatott kisbabám tejfehérje-érzékenysége miatt semmilyen tejszármazékot nem ehetek, a tojásból pedig elegem van (lassan 1 éve minden formában azt eszem)?!

Figyelt kérdés
Mondjatok ötleteket vagy recepteskönyvet, kérlek!

2018. ápr. 20. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nekem semmi bajom, betegségem nincs, de most reggelire egy almát, egy narancsot és egy 100 grammos kis csomag diákcsemegét ettem. Ez kitart délig, legközelebb majd konkrétan 1 körül eszek.


Egy 2 méter magas, 90 kilós férfi

2018. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Én meg tej-fruktóz allergiás vagyok.

Zabkása rizstejjel(hozzáadott cukor nêlküli)

Tejberizs rizstejből(kókusztej, zabtej)

Violife sajtot szoktam venni, bármire használható

Olajos hal


Szalonna(nem a pácolt, előrecsomagolt) sütve tojásos nokedlivel

2018. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Egy jó parasztos reggeli, lehetőleg bicskával fogyasztva: szalonna, kolbász, tepertő, paradicsom, paprika, hagyma
2018. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Zabkása növényi tejjel és olajos maggal

Zöldség vagy gyümölcs smoothiek

Pirított tofu pl paradicsommal vagy avokádóval

Teljes kiőrlésű kenyér hummusszal, zöldségekkel


Ha az állati zsiradékokat kiiktatod és teljes értékű növényi étrendre váltasz elmúlik a prediabétesz és nem lesz gond a gyermeked allergiája sem!

2018. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Miért eszel sok tojást, nem eszel húst? Ha nem, akkor egyél gluténmentes növényi reggelit, sokaknak minden étkezése ilyen, nincs azzal baj, ha jól csinálod...

Nem tudom, mennyire szereted alapból a tojást, én sok éve jobbára azon élek, nekem megunhatatlan, de olykor azért az egyértelmű formáit nem kívánom. Akkor jön rejtettebben, jégkrémben és piskótában még mindig meg tudtam enni, de szezámsütiben is. De nem kell olyan sok fehérje, hogy a zöme ne tudjon összejönni növényből. Kalóriát pedig főleg nyerhetsz növényből.

Reggelire is ehetsz bármit, amit más étkezésre, zöldségételeket, olajos magvakat, vegazsíros magropogóst, bár ez utóbbi már lehet, hogy nem a te műfajod, de választhatsz más kencét is valami glutén- de akár gabonamentes kenyérpótlékon. Nem világos, mit és mennyit ehetsz, mit szeretsz, mit bírsz, de lehetőségek bőven vannak, így vagy úgy.

2018. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!