Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az bolti zacskós ramen tészta...

Az bolti zacskós ramen tészta levest hogyan tudnám elkészíetni egészségesebb formában?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a tésztát olajban kisütik, de a tészta részét szeretem benne a legjobban, árulnak valahol csak tészta részt, vagy esetleg otthon is lehetne hasonlót készíteni valahogy?
2017. dec. 12. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges akkor lesz, ha magad fözöd a zacskós rész nélkül. (Mellesleg miért kellene a tésztát olajban kisütni - ilyet nem szokás, és nincs is értelme)
2017. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mármint csomagolás előtt sütik ki, hogy ropogós maradjon
2017. dec. 12. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Ezt nem fogod tudni egészségesen elkészíteni, mert ezek önmagukban egy szintetikus, ízfokozó és tartósítószer bombák.

Viszont, ha csak a tészta miatt eszed őket, akkor láttam - és most ne botránkozz meg és ne nevess! - állateleség boltban bezacskózva kilós csomagokba ilyen tésztát, mert a levesekhez már nem tudták tenni, mert kicsit töröttek voltak.

Én vettem 5 kg-t, szerintem életem végéig kitart.

2017. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-on ezer ilyen videó van, ahol ramen tésztát készítenek.

Azt hiszem, az a titka, hogy sült sütőport tesznek bele, vagyis a sütőport csak úgy magában be kell tenni a sütőbe. Ahogy ebben ( https://www.youtube.com/watch?v=1wySzXVxuUI ) a videóban leírják:

Normál sütőport 1 órán keresztül süss a sütőben, 120 fokon. Óvatosan vele, mert megváltozik a kémhatása, erősebb lesz, tehát nem nyúlkálunk bele. Utána feloldod 100 ml meleg vízben. Az így kapott löttyöt összekvered 2 bögre liszttel, amíg homogén tészta nem lesz. Kicsit pihenteted, és ezután jön az a rész, ami tésztakészítő gép nélkül nemigen megy, vagyis a tészta formázása. Ha van türelmed, akkor kinyújthatod sodrófával pár mm vastagságúra, és pár mm szélességben felszeleteled. Ez eltarthat egy darabig, ezért jó, ha van gép.

2017. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az allateledeles verzio nem alkalmas emberi fogyasztasra. Tele ven kosszal meg mindennel, allateledeles mondta, hogy ezt a gyarakban soprik ossze a foldrol, gyakorlatilag hulladek, de takarmanyozasra meg megfelelo.
2017. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

3-as vagyok.

Lehet!

De azt amit én vettem, nem a földről söpörték össze, szabályos kockák voltak, itt-ott megtörve.

Nyilván szemetet, vagy szemetest nem vettem volna meg.

2017. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Tescoban lehet venni eredeti Ramen tesztat 250gr. kiszerelesben 399.-Ft, ez ha kifozod 4 adag. Sos vizben kifozod, es olyan szosszal, levessel eszed, amilyennel akarod. Egy recept: voroshagymat, fokhagymat, kockara vagott piros es zold husu paprikat, gombat, vekony csikokra szeletelt kaposztat olajon megpiritasz, felontod 350ml kokusztejjel, fuszerezed curry, szerecsendio, chili, anizs, so, cukorral izles szerint, forr 10-15 percet es a tesztahoz kevered.

Mennyei eredeti japan ramen zoldseges teszta, es meg egeszseges is.

2019. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!