Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen zöldségekből főztök...

Ti milyen zöldségekből főztök a héten?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nagyon drága minden, piacon is, auchanban is 400 forinton alul répát sem lehet venni, ami azért télen viszonylag olcsó. Nagyon unalmas már a karfiol, a brokkoli, a burgonya, a zöldséglevesek amiket kelbimbóból, zöldborsóból, répából, karalábéból stb főzök, most volt húsleves is. A hétre töltött tököt terveztem kapormártással, de az auchanban hibás főzőtököket árultak, a piacon pedig még kérdéses, hogy kap-e a párom (most ment el vásárolni) szóval az a baj, hogy nem nagyon tudok miből főzni mert a legtöbb étel már unalmas és kell a változatosság. Levesekkel vagyok bajban, hiszen 1 éves babám miatt kell és már főztem krémleveseket (karfiol, brokkoli, zeller), raguleveseket (gulyás, babgulyás, krumpligulyás) és egyéb leveseket (húsleves, csontleves, zöldségleves). Napi 5 adag zöldséget, gyümölcsöt próbálok belecsempészni az étrendünkbe, csak hát nehéz, mert nincs sok választás olyan is, ami a pénztárcánknak kedvezne (pl legutóbb édesburgonya krémlevest terveztem, de 1 db burgonya volt 400 ft). Felétek minek van viszonylag elfogadható ára?
2018. jún. 6. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Húst főzök, nem zöldséget.
2018. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

olyan sokszor említetted hogy drága, meg pénztárca, meg unalmas, hogy tippem sincs.


Én,(hülye pasi vagyok)vagy a budaörsi osanban, vagy a Fehérvári úti, vagy a budafoki piacon vásárolok akármit.


én nem únok semmit, például a zöldborsót, tököt, lecsót, újburgonyát,rebarbarát, káposztát, zöldbabot, salátát..

-ó Istenem...el is gyengültem...micsoda salátafőzeléket rittyent a nejem-

köretnek ott a rebarbara szósz, vagy az egres szósz, meggszósz.


friss paradicsomból lehet csak igazán jó paradicsomlevest készíteni(én olcsó osan konzervparadicsomból csinálom)

most például paradicsomos káposzta készül, a jövő héten, paradicsomos krumpli lesz. vasárnap

petrezselymes burgonya lesz vajon bolondítva.


és ha vészhelyzet van, ott a mélyhűtő.

2018. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak az ételekbe kell belecsempészni. Hanem eheted nyersen is. Én nem szoktam ennyire figyelni belefőzni mert drágák a zöldségek gyümölcsök. Piacon kisebb árusoktól veszek uborkát, paprikát.

Gyümölcs leveseket rengeteget főzök


Amiket vettem a héten 2kg koktélparadicsom 320ft volt kilója

Gomba pennyben akciós


Lesz tejszínes brokkolis rakott tészta, szintén pennyben akciós brokkolival


Tökfőzelék csirke pörkölt

Meggy leves ez lesz hétközben

2018. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
20 éves egyetemista vagyok, részmunkaidős állásból két lakótársammal fizetjük a lakbért és én vezetem a háztartást. Fogok a héten sütni sertésoldalassal sok hagymát és krumplit, főzni babot, karfiolt, borsófőzeléket, ragulevest minden jóval, brokkolis csirkemellet rizzsel és krumplival, csípős csirkeszárnyakat rösztiburgonyával, és persze mindenhez fokhagymát, mert az olcsó, nagyon finom és egészséges. Heti 30-40 ezerből simán megoldjuk 3 személyre, pedig mind a hárman megtermett, konditerembe járó legények vagyunk, azaz sokat, egészségeset, és nekem köszönhetően finomat eszünk ;)
2018. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Rebarbarat hol veszed? Sose ettem meg :))

A gombat is imadom, de csak a gombapaprikast, a toltott, rantott gombat ismerem. Nem fozok tul valtozatosan, eddig tokbol is csqk fozelek volt es most ez egy ujitas, hogy toltott tokot csinalok. Raadasul 200 forintert vette a piacon a parom. Nagyon jo ar! :)

Sajnos nekunk a lanyunk miatt muszaj a valtozatos etkezes, most kell megalapozni mindent, megszerettetni vele a zoldsegeket csak nem tudom mondig mit fozzek.

2018. jún. 6. 09:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve nem sajnos, mert nekunk is jot tesz az egeszseges taplalkozas, eddig amiket tapasztaltam: fogytam es nott, szepult a hajam (sok a vitamin). Ha tudnatok etel recepteket mondani, megkoszonnem. Pl hallottam valami karfiol kupolarol, hogy korbe kell belelni daralt hussal es baconnel, azt ismeri valaki?
2018. jún. 6. 10:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

- tegnap lecsó volt

- holnap rakott krumpli

- nekem pénteken gombapörkölt

- ma estére fejtett bableves

2018. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De szoktam készítni:


- csőben sült brokkolit-karfiolt

- borsópörköltet

- rakott kelt

- töltött gombát, paradicsomot, paprikát, tököt, épp mihez van kedvem

- karalábékrémlevest

- egresszószt (őőő, igen, ezt én magában eszem :D)

...

2018. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
lecsó, töltött paprika, töltött karalábé, rakott zöldbab, vagy zöldborsó, gomba rántva, vagy pörköltnek
2018. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

Ó, most már olcsó sok zöldség, szuper, bár nekem télen sincs gondom :)

Karfiolt nem főzök, mert az drága, bár van befőttben, úgyhogy majd sorra kerül olykor.

Karalábé, vöröshagyma (illetve lila, mert elfogyott a vörös, de vörös lenne normálisan), zöldborsó (a mirelit a legzsengébb, amíg nem érik saját és olcsó, ízes), brokkoli (mirelit, mert alig használom és megfonnyadna), zeller és sárgarépa volt a levesemben, amit pl. tegnap ettünk, de a héten inkább cseresznyés süti, jégkrém, sárgaborsó és kenyér az ebéd (furán hangozhat, de kiegyensúlyozott, egészségtudatos étrendünk van, nincs azért vele baj).

Most véletlenül salátát is eszünk, ebben jégsaláta (gyönyörű zöld nagyot kaptam olcsón), uborka, zöldpaprika, paradicsom, alma van, ez utóbbi csak nyomokban, ilyen típusú a saláta, nem kell bele sok. Ami jó, mert az alma drága. A paradicsom már annyira nem, de a bolti elég ízetlen, így annyira nem éri meg. De néha kell, no.


Nyers evőzöldségnek zöldpaprika, fürtös uborka, a kertből hónapos retek, tarlórépa, sóska van. Ha nem lenne még olyan pici, megeheteném a kapucínus zsálya pár levelét is, ez nem számmottevő, de fűszeres ízű :)


A fagyasztóban zöldborsó, brokkoli, zöldbab, spenót van, a hűtő zöldséges rekeszében sárgarépa és zeller s 2 szép újkáposzta.


Ma már igyekszem kevés zöldséget venni, mert nem tudom őket megfőzni, nincs annyi nap a mondjuk 2 hétben, amíg megromlik (ami ahhoz képest, hogy mindig főtt ételt eszünk s nem eszünk húst, valamint imádjuk a zöldségeket, elég érdekes, de ez van).

Ezért nincs itthon pl. padlizsán és cékla, de néha veszek, mert csodásak.


Befőttben karfiol, paradicsom és gomba van, bár ez utóbbi ugyebár nem zöldség.


A tököt nem szeretem, seízű a cukkinihez képest, ez utóbbi most nincs itthon, de szokott (végre az is elég olcsó :D) a kertben pedig sok év trágyázás, komposztadagolás után sem akar megteremni, bár még nem adtam fel a reményt.


Nagyon szegények vagyunk, így nekünk fontos a zöldségek ára, szerencsére nincs panaszom rá. Persze lesz ez még jobb is, a zöldpaprika még drága, de az nem fontos nekem, nem főzök vele, a lecsómban is csak a rend kedvéért van fél-1 darab.


A leves heti 2 nap vegyes zöldségleves, jobbára egyforma, én soha nem unom meg, de azért pici változatosság van, most pl. bejött a karalábé, ami tavaly óta nem volt, hisz drága. No persze, a kicsinek lehet, hogy változatosabb kell, nem értek hozzá. De rengeteg zöldségétel van, az viszont garantáltan nem szükséges, hogy az év minden napján más levest kapjon... Elég sokfélét soroltál, az szerintem egy életre elég lehet.


De nemcsak leves létezik zöldségből. Zöldségcurry, zöldségpörkölt, vegyes zöldségekkel feldobott tócsni, zöldségfasírtok (amit jó ideje nincs kedvem sütögetni, pedig a salátához most jól menne)... Nekünk most pont nem annyira zöldséges korszakunk van, inkább krumplis, gerslis, kenyeres s mint sok éve egyfolytában, rizses. Persze mindenhez zöldséget eszünk, ami nem édesség, de sokszor csak nyersen, a legtöbb zöldség úgyis értékesebb s némelyik sokkal jobban is esik úgy.

Rakott zöldségételek is vannak... Van választék bőven.


Nekem fordított problémám van. Annyi kedvencem lenne, de egyszerűen tizedannyi nap sincs az hétben :( A zöldség pedig melós és nem laktat, szóval nem akarok mindennap azt főzni. Nyersen úgyis esszük :)


Bocs, lehet, hogy nem segít, amit írtam. Huhh.

Nincs arrafelé piac, ahol találsz jobb áron cuccokat? Vagy bolt, ahol megveszed az olcsóbbakat vagy vonzóbbakat? De ha nem éltek mélynyomorban, akkor azért a kicsit drágább zöldség sem lehet gond, csak persze ne azzal akarjatok jóllakni, viszont feldobhatja az ételt :) Nagyon drága zöldség pedig nincs is, azt hiszem.


Az a napi 5 adag valami elég durván hangzik, bár ha mindig előveszel egy uborkát, akkor azért könnyű. Nálunk senki nem eszik ilyen sokszor, de nincs is 1 éves baba. Gyümölcs most van a kertben (na az a drága), de mivel nem kell az egészséges élethez, nem szoktam aggódni miatta. A zöldségre fókuszálok, az is jó. Ettől még napi szinten eszem a gyümölcsöt is, de nem kell sok.

2018. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!