Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit számít a bab fajtája?

Mennyit számít a bab fajtája?

Figyelt kérdés

Több receptet találtam a neten, ahol különbözö fajta babokból készítenek növényi alapú fasirtokat, a kérdéem, hogy mennyire lényeges a bab fajtája vagy lehet ezeket egymással helyettesíteni?


Szeretnék többet is kipróbálni, de ha nem tetszik, akkor utána ott van egy csomó babfajta, amivel nem tudok mit kezdeni.


NAgyon megköszönném, ha valaki felvilágosítana erröl!


2018. jún. 29. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb babnak ugyan olyan az íze. Méretük, színük, főzési idejük az eltérő, de az egy fasirtnál pont nem számít. (a babot nyílván jól megfőzöd előtte, majd pürésíted/villával kicsit összetöröd, és úgy formálsz belőle fasírtot az egyéb összetevőkkel)

Szóval a kérdés, hogy milyen babokat találtál a receptekben? A vörös, vese, fekete, ló és egyéb babok kb ugyan olyanok, nyugodtan vegyél egy kis csomagot, max salátákba, levesekbe, főzelékekbe elhasználod.

2018. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ: fekete, fehér, vörös babok kellenek hozzájuk, de akkor azt veszem, amit kapok.
2018. jún. 29. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, merre élsz, de nálunk a közelemben Pesten két kerület piacán is tudok magokat áruló standokat. Akár 10 dekát is vehetnék a rengetegféle babból.
2018. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben elvileg igazad van, de ha tíz félét külön-külön megfözögetem, az fél napot igénybe vesz és még mindig csak az elökészületeknél vagyok.
2018. jún. 30. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!