Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A megunt, pár napos törtkrumpl...

A megunt, pár napos törtkrumplit fel lehet még használni egyéb célokra? Esetleg megsütni serpenyőben vagy sütőben, hogy megújuljon.

Figyelt kérdés

#krumpli #burgonya #pityóka #köret #törtburhonya #törtkrumpli #krompé #csucsorka #grulya
2018. júl. 4. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle krumplis pogácsát!
2018. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én lisztel,tojással elkeverve,olajon kisütni szoktam,mint lángost
2018. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Krumlistészta?
2018. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ hány nap a a párnap, mert én max 2 naposan használnám még újra. A főtt krumpli elég gyorsan romlik, és úgy használd fel, ha még ma elfogy az új köntösében. Én egyébként pogácsának sütném ki egy laza leves mellé. Összegyúrod vajjal vagy zsírral, persze attól függ hogy eredetileg mennyi van benne, mert ha elég krémes, akkor már nem kell több zsiradék. Lisztet fokozatosan adagolod hozzá mikor gyúrod, addig, hogy formázható legyen. Lisztes deszkán kilapítod, kiszaggatod karikákra, és sütőpapírral bélelt tepsiben kisütöd. Figyelem!!! Ha nincs pogácsaszaggatód, ne vedd a nyakadba érte a várost este, mint ahogy egyszer egy szőke nő ismerősöm tette. Mikor elmesélte, kérdeztem tőle, hogy Te, nem tudtad volna egy pohárral kiszaggatni ha kerekre akarod, vagy akár négyzetekre vágni? Erre csak annyit szólt: "Úh basszus, tényleg. Látod szőke vagyok. "
2018. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor liszttel és egy tojással összegyúrom, ha van itthon sajt akkor reszelek bele azt is, só-bors, fokhagyma, kicsi petrezselyem és mehet a serpenyőbe. Kapros tejföllel szoktuk enni, isteni :)
2018. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Csinalj krumplimacit :)
2018. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ^^
2018. júl. 17. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
A krumplis pogácsa mellett, ami nálunk is közkedvelt, fahéjas szilvásgombócot készítünk. Persze csal ha nem sóztuk nagyon a törtkrumplit.
2018. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!