Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel fűszerezzem a házi hambit?

Mivel fűszerezzem a házi hambit?

Figyelt kérdés

Igen tudom a google a barátom. Viszont hiába néztem recepteket a legtöbb nem mutatott túl a "só-bors" kombináción. Ha meg igen, hat az se volt épp a legjobb :/

Szóval a ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi és, hogy ti mivel teszitek finommá a hambihúst!

Illetve, ha van jó praktikátok, amitől nem esik szét a húspogi azt is szívesen veszem :)

(Jelenleg 1/2kg darált pulykahúsból készítem)



2018. aug. 10. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Pulykából nem szoktam készíteni. Marhából igen nem rég találtam ezt receptet azóta így készítem a húst. Pulykával is működik biztos.

[link] A hamburger pogácsát is erről az oldalról szoktam készíteni.

[link]

2018. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Hamburger hús.

A jó hamburgerben a hús íze nem nyomja el a többi alapanyag ízét ezért kevés fűszer kell bele.. A szósznak kell mindig a legfinomabbnak lennie. Hamburger hús.

1kg szaftos marhahús, vagy sertés ha lehetőség van, rá 2szer legyen átdarálva.

A húst sózzuk, borsozzuk, kevés BBQ füstös port teszünk hozzá (KB 1kiskanálnyit.

A húst a fűszerekkel eldolgozzuk. Pogácsákat formázzuk belőle. Ha serpenyőben sütjük vaj és olíva olaj keverékén sütjük meg. Ha megsült az egy oldala megfordítjuk és a tetejére egy szelet sajtot teszünk. Így sütjük meg a másik oldalát.

Hamburgerszósz recept

Hozzávalók:

3 ek majonéz

1 ek ketchup

karikára vágott csemegeuborka

1 ek apróra vágott hagyma

bors

1 kk méz

1/2 kk ecet

Elkészítés:

Minden hozzávalót összekeverek és mehet a buciba a hús alá. Isteni lesz tőle a hamburger

A wasabis tormakrémhez:

2 nagy evőkanál majonéz

2 nagy evőkanál 20%-os tejföl

1 teáskanál dijoni mustár

1 nagy evőkanál reszelt friss torma

1 teáskanál wasabi pasta

1 csokor snidling vagy újhagyma

Só, bors

1 teáskanál borecet

A wasabis tormakrémhez a következőt teszem: egy tálba mehet a tejföl, a majonéz, a mustár, és belereszelem a friss tormát. Mehet mellé 1 teáskanál wasabi pasta, egy csokor snidling vagy újhagyma apróra vágva bele, só, bors, és 1 teáskanál borecet. Összekeverjük, és kész is.

2018. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szokták agyonfűszerezni, ezért csak ilyeneket találsz zömében. Pulykából még eszembe sem jutott csinálni, csak marhából.

Én gyakorlatilag szinte úgy készítem, mint az erdélyi mics-et. Sok apróra vágott vöröshagymát keverek bele, só, bors, és mehet még zöld fűszer. Én csombort szoktam bele tenni. Nekem a sok hagymával ez emlékeztet leginkább a "gyári" hambipogácsára, de hangsúlyozom! Marhából.

2018. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a sütési mód sem mindegy az ízhatásban, mert legjobb ha grillezed. Ha konyhában csinálod, legjobb az öntött vas serpenyő (bordázott), kevés zsiradékkal.
2018. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Huuuh nagyon köszi a tippeket :D


A szószt azért nem gondoltam túl, mert van itthon BBQ, ketchup, fokhagyma szósz meg majonéz stb.

De ezek a receptek nagyon tetszenek😄


Eddig mi mindig pulykából csináltuk a húspogit.

2018. aug. 10. 08:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Só, bors.

Ezek is csak a külsejére, nem belekeverve.

Minden más teljesen felesleges.

2018. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem korábban a pleskavica esett szét sütés közben, akkor azt a tippet kaptam, hogy fagyasszam le, és fagyott állapotban kezdjem el sütni. Működik a dolog. Szerintem a hambihús esetében is működik.
2018. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló kommentjét kiegészítve, ne fagyaszd le hanem tedd fémtálcára a megformázott húspogikat és 5-10 percre rakd a fagyóba. Így már eléggé lehűlnek ahhoz, főleg fémtálcán, hogy ne essenek szét sütés közben.
2018. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A hamburger lényege, hogy olyan húsból készüljön, ami önmagában ízes és finom.


Erre a darált pulyka nem alkalmas, ezért nem tetszik neked.


Ha efféle lapos pulykafasirtot akarsz készíteni, akkor a sok-sok zöldfűszert tudom ajánlani, frissen, természetesen. Sós morzsát, esetleg kis sajtot.

2018. aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Én tennék hozzá oregánót, örölt borsot, fokhagyma granulátumot, darált erőspaprikát, majorannát, kis sült hús fűszerkeveréket, sót.
2018. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!