Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű vacsora a családnak,...

Egyszerű vacsora a családnak, úgy hogy nincs nagy tapasztalatom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és vegetariánus. A saját kajáimon kívül nem szoktam mást csinálni. Viszont pár nap múlva jön haza a családom, és szeretném őket valami vacsival várni. Nem tudom mit készíthetnék, ami egyszerű, meg úgy nem nagyon lehet elrontani😅 (tudom, neten van egy csomó ilyen, de azért szívesen fogadnék tippeket) Köszi előre is a válaszokat :)
2018. aug. 26. 01:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Spagetti? Vagy rakott zöldbab? Rántott hus vagy sült csirkecomb krumplipürével?
2018. aug. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A spagetti volt az első ami nekem is eszembe jutott 😁 lehet hogy az lesz, de még meglátom.
2018. aug. 26. 01:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Levest és főzeléket nem lehet elrontani, illetve ha tepsibe teszel dolgokat, és megsütöd a sütőben, azt sem. Mellé tartármártás.
2018. aug. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Rizibizi,kisütött halrudak,majonézes tojássaláta(mivel főzni nem tudsz). :)
2018. aug. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A Spagetti nem rossz ötlet.

Esetleg még chillis bab?

2018. aug. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Írod hogy vega vagy, de azt nem hogy ezt a vacsit is annak szánod? Vagy a családnak készítenél húst?
2018. aug. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Levessel nem tudsz mellé lőni, pl. fokhagymakrémleves, pirított kenyérkockàval, reszelt sajttal. Ha fel akarsz vágni, tálald cipóban!

Laktató étel, úgyhogy ez utàn csak valami könnyű esik jól. Pl. rakott cukkini, saláta grillezett sajttal, gyümölcssaláta. Veszel desszertnek egy kis mirelit sajtos pogácsát.

Akkor a sajtok szépen végigkísérik a menüt, érdemes mindenhez másfélét hasznàlni, és a hozzáillő bort kínálni. De egy kellemes, muskotályos fehér borral mindegyik fogás passzol.

2018. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vega vagyok, de azt azért írtam csak, hogy ezért tényleg nem szoktam semmi húsosat csinálni, de szívesen csinálnék azt is, csak semmit nem értek a húsos kajákhoz 😅 ha van valami egyszerű amit meg tudnék csinálni, megpróbálkoznék vele.
2018. aug. 26. 08:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A tepsis krumpli egyszerű, finom és laktató. Ha hús nélkül akarod elkészíteni, a végén öntsd le elhabart tojással és szórd meg bőven reszelt sajttal. Vegyél mellé valamilyen kész savanyúságot, pl. csalamádét.
2018. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gombás-tojásos lecsó. Az vega is, finom is, egyszerű is, igen nehéz elrontani. Ha csak simán, gomba és tojás nélkül csinálod, kisütsz natúr módon, hirtelen pár szelet csirkemellfilét és főzöl hozzá rizst, az teljesen jó vacsira. Lehet eléje egy könnyű gyümölcslevest összedobni, az hidegen az igazi, előre el lehet készíteni.
2018. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!