Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lángos tésztából mit lehet...

Lángos tésztából mit lehet még készíteni, pl fánkot lehet?

Figyelt kérdés
Maradt még lángos tészta,és nem tudom fel tudom-e másra használni tippeket kérek,köszi

2018. szept. 1. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Egy műanyag zacsit olajozz be belülről és tedd be a maradékot, aztán be a hűtőbe.

1 hét múlva még mindig jó lesz.

1 Kg lisztből szoktam csinálni tésztát , de sosem használom fel egyszerre.


Amúgy sütőbe is teheted, pogácsa méretekre szaggatva, tetejére a tojáskenés után akár sajtot, vagy só-liszt-víz-ből csurgatsz rá.


Ami nekem nagyon ízlik , fánk szerűen elkészíted, majd kicsit beédesített tejfölt és eper lekvárt teszel rá, az valami nagyon fenomenális.

2018. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huu koszonom :) akkor beteszem a hutobe,de ez a cukros tejfolos,lekvaros fank meggondolando 😁
2018. szept. 1. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Én meg most megkívántam a lángost, de nincs élesztőm !!!!!!!

Rögtön öngyilkos leszek. Kellett ide benéznem...

:)

2018. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ja még annyit, hogy az eredeti recept Borbás Marcsi Tv műsorából van, ahol is

fél kg liszt + fél Kg túró + késhegynyi szódabikarbóna volt a tészta keverék és arra ment a cukros tejföl, meg az eper lekvár.

De annyira összepasszolnak az ízek, hogy a kóstolót kapott szomszédok azóta " A NAGY FÁNK " évét emlegetik ha csak szóba kerül.

2018. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hihi:) Nekem idén kimaradt a lángos,és elkapott a strandhangulat ebben az esős időben :D Megkentem fokhagymával,sajttal,tejföllel,ahogy azt illik:):P
2018. szept. 1. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Péti pite


Lángostésztából is elkészíthető.


Hozzávalók 4 személyre:


1 kg kenyértészta, 1 fej hagyma, 10 dkg füstölt sonka, 10 dkg füstölt szalonna, , 2 gerezd zúzott fokhagyma, 1 pohár tejföl.


A sonkát, szalonnát csíkokra vágom és megsütöm az apróra vágott hagymával és a zúzott fokhagymával. A kenyértésztát kislángos alakúra húzom, a tetejét megkenem tejföllel, majd megpakolom az előzőleg összesütött egyveleggel, majd be a sütőbe és megsütöm.

2018. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso is nagyon jo:)
2018. szept. 1. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Készíthetsz belőle töltött lángost ( calzone )

Nutellával, vagy akár lekvárral töltve.

Sütheted olajban, vagy sütőben is.

2018. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!