Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki/Mit főz a hétvégén?

Ki/Mit főz a hétvégén?

Figyelt kérdés

Még nem állt össze a menü.

Valami zöldséges?

Valami almás,vagy szőlős, vagy körtés? Hiszen ősz van.😃

Valami jó kis hús sütve vagy grillezve?

Még olyan szép az idő, talán bográcsban?



#ebéd #szőlő #vacsora #káposzta #Őszi menü #alma körte #csirke karaj
2018. szept. 8. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Marhahúsleves, hízott kacsamáj, sült krumpli, céklasaláta, epertorta.
2018. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez finom.
2018. szept. 8. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Azokból, amiket felsoroltál eszembe jutott egy jó kis almás-körtés csirke recept.

Vagy egy kis sütőtök krémleves.

Ma a párom túlórázik, szóval vagy bent eszünk a városban valamit, vagy neki állok főzni. (De csak valami egyszerűt, pl bolognait)

Holnap meg én dolgozom.. Lehet összeütök valami finomat két napra. Tanácstalan lettem :D

2018. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Használjátok ki még az utolsó jó időket és bográcsozzatok!

(gulyás, halászlé, székelykáposzta, vagy bármi)

Ez nem csak kaja, de program is.

Almából, körtéből meg pillanatok alatt megvan egy kevert süti, ami jól fog esni utána desszertként.

2018. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Palócleves, sertés sült fokhagymás mártással, tört krumplival.
2018. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Bográcsos körömpörköltet, vagy pacalt. Jó ötlet utána valami könnyű gyümölcsös süti, almás rétes, vagy pl. narancsos rizskoch.
2018. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma gulyás van, palacsintával, holnap zöldborsóleves, sült börös lapocka, hasábburgonyával, vegyes zöldségkörettel, fejes salátával, utána meg szilvás pite.
2018. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ma szedtünk fenyőtinórut, nem sokat, de egy kis levesre elég lett. Bográcsban krumplit és tojást főztünk, azok majd holnap kerülnek sorra. Nekünk az munka és füstölődés, de valamikor el kell égetni a kertben termelődő rengeteg fa legalább egy kis részét... Persze azért néha hangulatos is, szeretem a tüzet. Az ételek pedig sokszor finomabbak bográcsban. Jó sokat fogunk még bográcsozni idén, hol van még a tél? Esni pedig nyáron is nagyon gyakran esett itt, nyírhattam a füvet, pedig máskor olyan jól kiég, eh :D.


Délben egy kósza rizslisztes banánpalacsinta azért befigyelt, de legközelebb, talán holnap, almás lesz (azt is szedtünk. saját kevés van, de vadon termű almafa is bőven van a környéken).

Ja, sütöttem egy általunk teljesen pongyolán Sachernek nevezett sütit is, igazából nem az, mert pl. nincs benne hozzáadott zsír (elég zsíros anélkül is), de nekem egy az egyben azt a hangulatot hozza s valaminek nevezni kell, az ilyesmire sosem voltam háklis. Málnalekvárral és csokival ettük.


Holnap tojáspörkölt készül 20 tojásból (ebből 10 csak sárgája). Tegnap elfogyott az előző adag s már hiányzik, egyik kedvenc ételem s amúgyis fogyni akarok, ahhoz pedig nekem kiváló, jól laktat és szénhidrátszegény s a tápanyagtartalma se rossz.

2018. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gulyásleves, mert gulyás fesztivál van :D

Mákos,almás rétes.


Van egy rakat körténk, körtés galette-n gondolkoztam még.

Pontosabban ezt a receptet néztem ki: [link]

Még sosem sütöttem galettet és most tele van vele a net, nagyon felkapott lett és szerintem pont megfelelőek bele az őszi gyümölcsök:szilva,alma,körte.


Tervbe volt a grill kolbász,sajt és hal tárcsázása, de így már túl sok lenne. :D

2018. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sok finom étel készült nálatok, mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Olyan kellemes az idő, ezt ki kellett használni, így nálunk, egy grillezett hal készült, a szabadban szombaton

Tegnap Húsleves volt, és lecsós szelet.

Összeütöttem egy Szilvás lepényt is.

2018. szept. 10. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!