Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkecombot rántottam, de...

Csirkecombot rántottam, de miért lett ilyen?

Figyelt kérdés
Szóval besóztam,bevagdostam hogy átsüljön,bepaniroztam,majd sütés közben folyt belőle a véreslé,de iszonyú sok. Rántottam már combot de nem volt ilyen sok dzsuva benne. Anyós meg az anyja is hápogtak nekem hogy csúnya a rántott combom mert ugye ez a véres cucc barnára sült rajta. Ti voltatok már így? Nincs valami praktika hogy kitudjam belőle a vért szedni? Egyébként átsült,finom volt,csak a mama károgása miatt lettem kissé bizonytalan.
2018. szept. 18. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Kifilézed a csirkecombot, annyi a titok. És nem fagyasztod le a húst nyersen. Hanem megvétel után csinálod.


Én már nem is veszek csontos csirkecombot, már elég régóta. Hanem csak filét.

2018. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen hülyeséget még nem hallottam, hogy egy csirkecombot bevagdosnak rántás előtt. Nem attól fog szépen átsülni, hanem pont, hogy az összes nedvességtartalmát elveszíti. Akkor sül át, ha takarékon fedő alatt sütöd, majd megfordítod és fedő nélkül nagyobb lángon befejezed a sütést. Nem az öregekre kell haragudni, igazuk volt.
2018. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Ritkán rántok combot, max 2x egy évben.

Azt szoktam csinálni, hogy eleve kisebb combokat veszek hozzá. Bőrét lenyúzom. Bevagdosom a csont mellett, majd sós, fűszeres / fokhagyma, bors / vízbe felteszem főni. Forrás után max 5 perc és kiveszem. Szobahőmérsékleten hagyom hűlni, utána panírozom. Forró olajban, lassan kisütöm.

2018. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én se hallottam még a bevagdosásos módszerről,én kisebb combokat veszek, hogy ne érjen ilyen meglepetés.
2018. szept. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg hosszában felvágom egyik oldalon, lefejtem a húst a csontról kétoldalra. Így laposabb lesz, átsül könnyen, a csont körül is pont jó lesz, imádja az asszony. Lehet éjszakára tejfölös tojásban pácolni, másnap csik liszttel elkevert morzsába kell forgatni. Omlós lesz.
2018. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ízetlen lesz, ha előtte még főzöd is!. Csontozd ki, akkor nem lesz véres. Ha házi csirkét veszel, azt nem kell csontozni,mert az nem véres.
2018. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Vessetek meg, de én is előfőzöm fűszeres vízben. Én nem nyúzom meg, és nem szabad túlfőzni, így nem ízetlen. A főzés alatt szoktam egy egy helyen bele szúrni a kést hegyét, de csak egy darabot ellenőrzök, ha az nem vérzik, akkor a többi is jó már. Valóban veszít így a nedvességéből, ez miatt lehet kicsit ízetlenebb a hús, de omlós lesz, és nem ér az a meglepetés, hogy véres csontot rágsz, vagy sütés közben vérzik ki. A finom fűszeres előfőzés kárpótol az ízélményért. Egyszer grillezéshez is kipróbáltam ezt a módszert, ahhoz bátran merem ajánlani az előfőzést. Miután kihűlt, akkor kell bepácolni, állni hagyni, és így mehet a csontos csirkehús a grillre, már csak kicsit meg kell pirulnia. Mennyei.
2018. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!