Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha pogácsát készitünk,50 dkg...

Ha pogácsát készitünk,50 dkg liszthez mennyi só kell?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy csipet, de só nélkül is lehet csinálni, nagyon finom.
2018. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy evőkanál.
2018. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

50 dkg liszthez én is teszek kb 1 evőkanálnyit, de függ attól, hogy mi kerül még bele. Pl ha tejföllel készíted lehet, hogy elbír még.

A margarin sósságát is figyelembe kell venni, vagy ha sajtot is teszel a tésztájába akkor azt is.

Én ha csak simán, nem túl sós margarinnal készítem beleteszem az egy evőkanálnyit, úgy nekünk pont jó.

2018. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

"Egy csipet, de só nélkül is lehet csinálni, nagyon finom."

Akinek dunsztja nincs a pogácsáról, és összeesküvéselmélet hívő, meg önsanyargató, meg minden divathóbortot elhisz, az miért nem a fittness rovatba, vagy a speciális diéták rovatba kommentel??? Miért a sütés-főzés rovatba érez késztetést mindenáron a szamárságait tolni?

2018. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 teáskanállal teszek bele, de általában fél kiló krumpli is van benne ekkor :) Ha nincs, akkor kicsit kevesebb a só, fél evőkanál? Olyasmi, kenyérféléknél ennyit szoktam tenni fél kiló liszthez. Ez nyilván ízlés s egyéb hozzávalók dolga. Ha sajtos pogácsát készítesz rengeteg sajttal, akkor jóval kevesebb só kell, mert a sajt is sós (persze ez sajtfüggő is).
2018. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták a többiek, úgyhogy én csak annyit fűznék hozzá, hogy só és só között is óriási a különbség.

Pl nekem a himalája só túl sós. A hagyományos jódozott pedig túl gyenge. Jelenleg tengeri sót használok, ebből nekem egy teáskanálnyi kellene a fél kiló liszthez, de ha krumpli is kerül bele, akkor kicsit több.

De amit az első írt, azt a só nélküli borzalmat biztos nem tudnám megenni.

2018. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van az előzőnek, nem egyformák a sók. Az emberek sem, nekünk a Himalája elég sótlan, alig győztünk utánasózni az ételeket, amíg az volt... :D
2018. okt. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Fél kg lisztenként egy teáskanál só, így kell mérni.

Nem mokkáskaná, nem evőkanál.

2018. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez ízlés dolga. Nekem biztos, hogy 1 teáskanál sóval nem lenne finom.
2018. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is kevés lenne a teáskanálnyi.

Én be vagyok állva az 1Kg liszthez 1 púpos evőkanálra.

Ahhoz pont jó egy adag élesztő is, ha kelt cuccot készítek.

2018. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!