Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fekete ételfestéket hogyan/mib...

Fekete ételfestéket hogyan/miből tudnék kikeverni?

Figyelt kérdés
A "fingomnincsdeazéírokvalamihülyeséget/beszólokahülyénekmertjólesik" indítékkal született válaszoktól kíméljetek, köszi :)

2018. okt. 28. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
nálunk kapni a boltban, egyébként ha van esetleg kék, piros, és zöld, abból tudsz egy eléggé sötét masszát keverni, de nyilván nem teljesen fekete lesz:)
2018. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam, lehet, én csináltam szarul az arányokat, de nekem lila lett... :D
2018. okt. 28. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

hát igen.. sötét lilásnak kéne lennie, sajnos többi színből csak úgy nem tudsz feketét kikeverni.. :D esetleg széntablettával tudsz még, de az azért annyira nem egészséges.. :D

vagy kapni ehető szénport, bár most biztos h nem fogsz, így vasárnap éjjel :D

2018. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
széntabival könnyen, csak vigyázni kell a mennyiséggel, mert eléggé visszafogja a "dolgokat"
2018. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A széntabletta jó megoldás. Azt minden patikában kapsz, természetes is. Enyhe hasfogó hatású lehet, de ugye nem kell belőle sok.


Egyébként cukrászati szaküzletekben lehet kapni festéket, akár neten is (Süss velem, Cukrászdiszkont, Tortadekoráció, stb.), vagy ha a közeledben van hasonló, érdemes benézni. Jellemzően jó minőségű fekete gél vagy porállagú festéket csak ilyen helyeken kapsz, és akár természeteset is találhatsz (tintahal tintából készültet), de ugye ez elég borsos áron elérhető.

2018. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Piros, kék, zöld + bele egy kis rumaroma (mert barnám nem volt), nem teljesen fekete, de sötét szürkés színt értem el vele. Halloween tök tortára kellett, egy cicát, mert a kislányom imádja, erre így megteszi :) a csíkok meg olvasztott étcsokiból vannak.
2018. nov. 1. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!