Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A bolti üveges szószokat ti...

A bolti üveges szószokat ti meddig szoktátok felhasználni?

Figyelt kérdés

A leírásán az van, hogy 2-3 napon belül fogyasszuk el felbontás után. De én egyedül fogyasztom általában, így nem fogy el 2-3 nap alatt, mert nem akarok minden nap hasonló kaját enni. Nekem legalább 1 hét kellene, hogy elfogyjon, ha minden másnap eszem valamit, amihez ez kell.


Ti szoktátok felbontás után tovább tartani, mint 2-3 nap?



2018. nov. 5. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen szószokra gondolsz? Amiket főzni kell, például ilyen mindenféle curry-alapok, és például csirkemellet kell hozzá adni még? Én megcsinálom akkor is az egész üveggel, ha nyilván nem eszem meg egyszerre. És a készétel állhat a hűtőben néhány napig. Van olyan edényem, amit vákuummentesen le tudok zárni, és abban van általában. De akár a fagyasztóba is betehető, akkor aztán tényleg hetekig jó marad.
2018. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ilyen paradicsomszószokra, curryre meg hasonlókra gondolok. Én nem szoktam ezeket főzni, csak megmelegetni, és pl. sajtot vagy hasonlót szórok mellé. Így tehát az üvegben tárolom azt, amit nem használtam még fel, mert mindig csak annyit öntök ki belőle, amennyi kell éppen, és nagyon lassan fogy nálam.


Méllyhűtőbe még nem tettem, de lehet, hogy ez a megoldás, hogy egy-egy adagnyit lefagyasztok kis műanyag edényben, és elővszek belőle, ha kell.

2018. nov. 5. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is lefagyasztanám, ami nem fogyott el, és jó lesz majd következő alkalommal.
2018. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a maradékot tető nélkül beteszem a mikróba és felforralom. Rácsavarom a tetejét,5 percre fejre állítom, vagy ameddig kihűl(ha elfelejtettem)

Így légmentesen zár, és egy hétig biztosan eláll a hűtőben.

2018. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!