Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi történik, ha a házi majonéz...

Mi történik, ha a házi majonézt nem olívaolajjal készítem, hanem sima, napraforgó olajjal?

Figyelt kérdés
Csak az íze lesz más?
2018. nov. 8. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Csak az íze lesz más. Hozzáteszem a legtöbben sima napraforgóolajjal csinálják, nem olívával.
2018. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Az is megfelel a célnak. Pár évtizede itthon nem volt elterjedt az olívaolaj, sima napraforgó olajjal készítették. Szerintem a készítők is azért tettek olívát, mert az egészségesebb elvileg.
2018. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem készítettem olivaolajjal és mindig szuper volt.
2018. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
A majonéz nem olivaolajjal készült eredetileg, hanem napraforgóolajjal! (Nézz utána Gundel, Ínyesmester stb könyveiben!)
2018. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

4

HIDEGEN SAJTOLT napraforgóolajjal készül, nem pedig ezzel az iparival, tekintette arra, hogy hideg mártáshoz igényes konyha finomított olajat nem használ ÉS 1806-ban találták fel.


Kérdező: kicsit kevésbé lesz egészséges, semlegesebb lesz az íze, ennyi.

2018. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, mindig napraforgó olajjal készítem, és teljesen finom.
2018. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Ehhez pont nem szükséges az olíva, lehet jobb fajta napraforgó is. Más lesz az íze, kissé az állaga is, és nem annyira egészséges, de teljesen vállalható, sőt. Mint többen írták, a legtöbben eleve így készítik.
2018. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!