Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Citromhéjat csak bio citromról...

Citromhéjat csak bio citromról reszeltek?

Figyelt kérdés
Én eddig normál citromról reszeltem jol megmostam előtte de most olvastam hogy nem lehet lemosni róla valamilyen gombaölőt
2018. nov. 9. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát én simából is szoktam. Kandírozott narancshéjat is készítek sima narancsból.
2018. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már olyat is hallottam, hogy ha forró vízben jól megmosod, az mégis elég. Én a biztonság kedvéért maradok a bio citromnál, illetve a szárítottnál, de ez utóbbi sütibe nekem nem jó, nyers cuccba még okés. Jó lenne, ha kiderülne, mégis mi az igazság, de egyes dolgokban ki ezt mond, ki azt :(
2018. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a bio élelmiszerek "bioságában" mindig kételkedek. Ki szerint az? Ki ellenőrzi? Hogyan? Mikor? Szerintem gyakran csak egy trükk, hogy drágábban lehessen adni.
2018. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Legalább 20 éve tudjuk ezt a citromhéj ügyet. Azóta a saját lelkiismeretem megnyugtatására amilyen forró vizet elbír a kezem, az alatt SÚROLÓPORRAL és egy erre a célra rendszeresített körömkefével alaposan megsikálom, majd Jar-ral megmosom a citromot. Alapos öblítés után használom, akár reszelve is.

Megjegyzem, ameddig ezt nem tudtuk (bár gondolhattuk volna) addig csak megmostam a citromot, mint egyéb más gyümölcsöt, mégis itt vagyunk és élünk, senki nem beteg, pedig 40 éve etetem a családot.

2018. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Súrólópor? Jar? Jézusom...

Én csak forró víz alatt, egy kis körömkefével, amit csak erre használok.

2018. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

#5

Mi a gondod a súrolóporral? És mi a gondod a mosogatószerrel, ami oldja a viaszréteget, ami rajta van?

De tudod mit? Nem is érdekel!

Én így csinálom, te meg másképp, ne a másikkal foglalkozzunk!

2018. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2018. nov. 9. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

20-25 évvel ezelőtt, amikor nekiálltam sütni-főzni, annyi volt a tanács, hogy alaposan mossuk meg a citromot, ha a héját is szeretnénk felhasználni.

Ezt a bio-s dolgot max. Magyarországon termesztett zöldségről, gyümölcsről hiszem el.

2018. nov. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!