Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha nem szeretnék citromhéjat...

Ha nem szeretnék citromhéjat tenni a sütibe, mert sok mérgező anyagot tartalmaz, de az ízét szeretném, ha benne lenne, mivel helyettesíthetem? Próbálta már valaki a kandírozott, vagy aszalt citrushéjat? Azt hol tudok venni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem honnan veszed hogy a citromhéj mérgező.... Oké vannak olyan oldalak ahol írják de mindent nem szabad elhinni. Jól átmosott héjtól nem lesz bajod.
2015. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

kicsit nyugatabbra kulturáltan ráírják a citromokra: "héja kezelt, nem felhasználható", vagy "nem kezelt, felhasználható" Itt csak utólag tudod meg: ha megpenészedik- jó LETT volna, ha örökre megmarad csak összetöpörödik - nem felhasználható lett volna. De akkor már késő. :D

Én csak a levét csavarom bele, az is nagyon jó ízt ad. Kandírozott, direkt sütéshez csomagoltat is láttam jobb helyeken régebben, de elfelejtettem, hol...

2015. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

A sima citromot olyan vegyszerrel kezelik ami zsír alapú, hogy ne mossa le a víz. Ezek a vegyszerek bekötődnek a citrom héjában lévő illóolajokba. Ezért nem szokás a sima citrom héját megenni.


A boltban a fűszereknél kapható reszelt citromhéj viszont alkalmas erre a célra, ezt szinte bárhol lehet kapni, de ha bio citromot veszel, amit már sok zöldségesnél, szupermarketben lehet kapni, akkor az is jó.

2015. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves 3-as válaszoló, pont ilyesmi infóra van szükségem. Nem láttam még ilyet, de eddig nem is kerestem, akkor elvileg a fűszereknél lehet, meg fogom nézni. Reménykedtem, hogy létezik ilyesmi, és kitaláltak már erre is valamit :)

Nem szívesen reszelném bele a vegyszeres vackot, főleg, mert két kicsi gyerekem van.

2015. dec. 22. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy már mondták, lehet kapni citromhéjat. Nagyobb boltokban szerintem lennie kell, a többi fűszer között.

Bio citromot jóval ritkábban látok, nekem sokkal egyszerűbb így. Nem ugyanolyan persze, mint a friss, én sütibe nem is teszem, mert én nem veszem észre utólag, hogy lenne benne, amennyiben a sütiben sokminden van, mert az elnyomja. A nyers édességeimbe már jobb.

2015. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, már vettem is délután :)

CBA-ban volt Kotányi, a fűszereknél találtam meg.

2015. dec. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!