Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itthon sütőtök, de nem...

Van itthon sütőtök, de nem tudom mi legyen belőle, van ötletetek?

Figyelt kérdés
Vacsorára szeretnék valamit csinálni belőle, ami fogyókúrás lehetőleg. Meg van már sütve, de ízesítőnek kéne valamit tenni még bele. Így magába nem túl laktató.

2018. nov. 12. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

Alapból nem nagyon szeretem a sütőtököt, de ezt a receptet imádom. Látom már meg van sütve, így talán ez máskor jó lesz, egyébként én ennék hozzá valami finom kecskesajtot vagy összedobnék egy salátát (ruccola, felkockázott sült tök, füstölt kecskesajt vagy feta sajt, nagyon jó kombináció).

2018. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De jól hangzik! Az a baj, hogy vidéken lakok és nem tudok venni gyömbért most :(
2018. nov. 12. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
:-)) Annyiféle sütötökkrémleves van amibe nem kell gyömbér! Nem igaz, hogy nem találsz.
2018. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Tölteni, rántani, vegyes serpenyősbe kockázni, felcsíkozva serpenyőben átforgatni = kész a főtt makaróni, akármivel, sajttal, dióval, bármivel jó kis vacsi. De ha már készre sütött, akkor szórd meg őrölt dióval, azzal nagyon jó íze van.
2018. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sült tök.
2018. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Vacsorára szeretnék valamit csinálni belőle, ami fogyókúrás lehetőleg ... Így magába nem túl laktató."

Mit vársz egy fogyókúrás kajától? :)

2018. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtökös gnocchi sajtmártással


Hozzávalók:

60 dkg sütötök

1 db tojássárgája

30 dkg liszt

1 mk só

1 csipet szerecsendió


A sütőtököt megsütjük, majd megvárjuk míg kihűl.

Összegyúrjuk a tojássárgával, a sóval, szerecsendióval, liszttel amennyit a tészta felvesz. Könnyen formálható ruganyos tésztát kell kapjunk, mint a krumplis tészta.

Nudlit formázunk belőle, villa hátával kicsit rányomunk. Forró sós vízben kifőzzük.

Közben elkészítjük a sajtmártást

Hozzávalók

3 dkg vaj

1 teáskanál liszt

1,5-2 dl tej

fehérbors

10 dkg sajt


A sajtmártáshoz felforrósítjuk a vajat, hozzáadjuk a lisztet, és pár pillanat alatt, állandó keverés mellett, világos színű rántást készítünk.

A tűzről levéve hozzáöntjük a tejet, sózzuk, borsozzuk, és egy kézi habverővel simára keverjük. Visszatesszük a tűzre, és állandó keverés mellett kezdjük el besűríteni. Amikor már kezd sűrűsödni, hozzákeverjük a reszelt sajtot.

Tálaláskor a gnocchit tányérra szedjük, meglocsoljuk a sajt mártással.

2018. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha meg van sütve mit akarsz azon ízesíteni? O.o Édes is és olyan intenzív, hogy pillanatok alatt eltelít... pedig én dagi vagyok és nagyétkű.


Amúgy én sütit csinálnék a maradékból, de az nem diétás. :D

2018. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sütőtökös pite v latte
2018. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
tegnap 17:22-es: a JÓ fogyókúrás kaja éppen hogy laktat kevés kalória mellett!
2018. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!