Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen étel formájában eszitek...

Milyen étel formájában eszitek szívesebben a lencsét Újév napján?

Figyelt kérdés

Azért, hogy az új esztendőben szerencsénk és sok pénzünk legyen, Szilveszter éjjelén, vagy Újév napján babonából még azok is esznek pár kanállal akik egyébként nem szeretik.

Lencsesaláta, Lencseleves, Lencsefőzelék vagy más lencsés étel kerül nálatok az ünnepi asztalra?



#lencse #lencsés ételek #újévi szokások
2018. dec. 28. 10:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Levest szoktunk főzni belőle egy kis füstölt hússal.

De én szívesen megenném a lencsefőzeléket is.

A lencsesalátán pedig még gondolkodom, mert az is jól hangzik. :)

2018. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%

#8: Ha valaki nem szereti a lencse ízét, az gondolom, nem szereti sehogy. Nekem is vannak alapanyagok, amiket nem eszem meg sehogy, bár ezek elég ritkák.


Nos, ami a kérdést illeti. Nem vagyok babonás és más okból sem tartom a hagyományokat. Ha nem szeretném, sosem ennék, de persze ha épp nem fér a diétámba, akkor sem. Most fogok, mert lazábban táplálkozom és NAGYON szeretem a lencsét. Az elmúlt sok évben évi 1-2 alkalommal ettem, sosem újévkor.


A párom most lelkes és mindenáron lencsét akar főzni, nekem leves formájában szimpatikus (a 2-3 fajta ételből, amit szoktunk készíteni, lehet, hogy bővíteni kéne a repertoárt, bár mivel az alapdiétámba nem fér, óvatosan), azért ő is odavan, így valószínűleg az lesz, füstölt sajttal, répával, krumplival...

Most épp céklaleves van itthon, lencsével, az is finom s valamivel kevésbé szénhidrátbomba, ami nekem számít.


Én korhelylevest szeretnék, de a falunkban valószínűleg nem lehet kapni savanyú káposztát, úgyhogy majd később.Azt még nem láttam lencsésen, de nagyon jól hangzik, a párom úgyis panaszkodott ma a felvetésemre, hogy hát abban nincs semmi, ő nem tudja megenni... Pedig vannak benne dolgok, na mindegy. Hátha a lencse meghatja. De legfeljebb több marad nekem.

2018. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem szoktam csakazértis lencsét főzni ilyenkor. Igazából én az a típus vagyok, aki ha karácsonykor a paprikás krumplit kívánja meg, akkor azt eszek. Igaz nem is várunk vendégeket. Akik meg jönnek azok elfoganak ilyennek amilyen vagyok. Viszont mivel ilyenkor a legtöbb hüvelyest akciózzák, így betárazunk belőlük kb fél áron egész évre.
2018. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!